Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ)

МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ)

Назва:
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,99 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут регіональних досліджень
На правах рукопису
БЕЦЬ
Мар'яна Тиберіївна
УДК 332.025.12: 630*6
МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ
ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
(НА ПРИКЛАДІ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ)
спеціальність: 08.06.02 - Підприємництво, менеджмент
та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському державному лісотехнічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна
Інститут регіональних досліджень
НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дяченко Яків Якович
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки Украіни,
завідувач відділу
кандидат економічних наук
Горин Михайло Петрович
Інститут регіональних досліджень,
старший науковий співробітник відділу
Провідна установа : Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки, менеджменту та
маркетингу, м. Ужгород
Захист відбудеться 9 липня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 9 червня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В. І
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розмір і рівень прибутку зумовлює можливості підприємства по вирішенню тактичних завдань у процесі контролю результатів фінансово-господарської діяльності. Для управління прибутковістю організаційних систем в умовах нестабільності і ризику виникає потреба встановлення стандартів у формі показників результативності об'єктів управління.
На теперішній час практика менеджменту у виробничій сфері використовує переважно застарілі методичні підходи до оцінки результатів господарської діяльності, які здебільшого не відповідають реальній ситуації та не забезпечують належної інформативності. Комплексний зміст показників рентабельності дає змогу підприємцям планувати параметри діяльності в процесі регулювання рівня її прибутковості, попередньо визначивши стандарти норми прибутку на вкладені у виробництво засоби.
Особливо актуальна проблема управління прибутковістю є в тих галузях, які частково функціонують як за рахунок державного фінансування, так і госпрозрахунку, до яких належать лісогосподарські підприємства. Виробничий капітал, у складі статутного капіталу, дає їм можливість отримувати госпрозрахунковий прибуток, за рахунок якого здійснюється лісогосподарська діяльність і, загалом, переробка деревини. Державні кошти, виділені у постійне користування і розпорядження у вигляді основних засобів та оборотних коштів, розміри яких визначаються обсягом виробничої діяльності, дають змогу держлісгоспам всупереч соціально-екологічним інтересам держави виживати в ринковому середовищі, нехтуючи результативністю лісогосподарської діяльності при встановленні ціни на деревину.
Показник рентабельності виробничого капіталу як інтегральний показник процесу господарювання дає можливість підприємствам визначитись нормою прибутку на капітал лісопромисловця, і планувати параметри прибуткової зони діяльності, виходячи з її результативності згідно з принципами самоокупності та самофінансування . Спосіб ціноутворення на лісові ресурси необхідно поєднати з плануванням, аналізом і контролем рівня узагальнюючих показників діяльності, якими і є прибутковість господарської діяльності, зокрема, рентабельність виробничого капіталу.
Питання ефективного функціонування підприємств та аналізу факторів, що впливають на результати господарсько-фінансової діяльності, на мікрорівні висвітлювались у роботах таких вітчизняних дослідників, як Баканов М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (НА ПРИКЛАДІ ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок