Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Математична модель електростанції для аналізу перехідних процесів і оцінки поведінки пристроїв релейного захисту

Математична модель електростанції для аналізу перехідних процесів і оцінки поведінки пристроїв релейного захисту

Назва:
Математична модель електростанції для аналізу перехідних процесів і оцінки поведінки пристроїв релейного захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Меженкова Марія Олександрівна
УДК 621.311:004.942:621.316.925
Математична модель електростанції для аналізу перехідних процесів і оцінки поведінки пристроїв релейного захисту
Спеціальність 05.14.02 – Електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькомy національному технічному університеті
Міністерствa освіти і науки України, м. Донецьк
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор Сивокобиленко Віталій Федорович,
Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри електричних станцій
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Яндульський Олександр Станіславович Національний технічний університет України “КПІ”, завідувач кафедри автоматизації електричних систем
кандидат технічних наук, доцент
Д’яченко Михайло Дмитрович
Приазовський державний технічний університет, доцент кафедри автоматизації електричних систем і електроприводу
Провідна установа | Інститут електродинаміки НАН України,
відділ аналізу режимів електроенергетичних систем
Захист відбудеться “01” липня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.02 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 1 навчальний корпус, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ДонНТУ за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2 навчальний корпус.
Автореферат розісланий “31” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К11.052.02, к.т.н., доц. Ларін А.М
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом на електростанціях (ЕС) і в енергетичних системах набувають поширення швидкодіючі мікропроцесорні пристрої релейного захисту і автоматики (РЗА), які реагують на миттєві значення величин. Для оцінки поведінки таких захистів і вибора уставок їх спрацьовування потрібні розрахунки миттєвих значень струмів і напруг при коротких замиканнях (КЗ) в електричних мережах, особливо це важливо для потужних системних вузлів, якими є блочні електростанції з агрегатами одиничної потужності 200-800 МВт. Методи розрахунків струмів КЗ для вибора уставок РЗА, які використовуються у теперішній час, як правило, є спрощеними і не цілком придатними для мікропроцесорних захистів.
У сучасних провідніх вказівках з релейного захисту при виборі уставок резервних захистів генератора з системою самозбудження, виконаних із значними витримками часу, не враховується явище згасання його напруги збудження, струму і напруги статора, через що може статися відмова у роботі згаданих захистів. На сьогодняшній день методи розрахунку струмів і напруг таких генераторів у багатомашинних системах при КЗ різних тривалостей і віддаленостей розроблені недостатньо і потребують подальшого розвитку.
Хоча теорія розрахунку перехідних процесів в електричних системах розроблена досить добре (Парк Р., Горев А.А., Казовський Є.Я., Городський Д.А., Веніков В.А., Ульянов С.А., Страхов С.В., Сивокобиленко В.Ф. та ін.), в існуючих сьогодні математичних моделях (EMTP, ДАКАР, РИТМ, УДАР та ін.) прийнято ряд припущень (наближений облік параметрів генераторів і електродвигунів, змін їх швидкостей, особливостей систем збудження, взаємного впливу елементів і т.д.), які вносять похибки у розрахунки струмів КЗ і у ряді випадків не дозволяють вірно розраховувати параметри спрацьовування і оцінювати поведінку захистів.
Однією з причин обмеженого використання моделей ЕС, заснованих на повних диференційних рівняннях (ДР), є відсутність необхідних відомостей про параметри схем заміщення елементів. В першу чергу це стосується синхронних генераторів і двигунів. У тому вигляді, в якому ці дані наводяться в літературних джерелах (у вигляді частотних характеристик, або багатоконтурних схем заміщення) використовувати їх важко. Тому актуальним є також одержання параметрів схем заміщення генераторів, зручних для використання при математичному моделюванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Математична модель електростанції для аналізу перехідних процесів і оцінки поведінки пристроїв релейного захисту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок