Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИГАНСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (XVI – XX ст.)

ЦИГАНСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (XVI – XX ст.)

Назва:
ЦИГАНСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (XVI – XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,91 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бєліков Олександр Володимирович
УДК 94.323.11(477)-057.66
ЦИГАНСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
(XVI – XX ст.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Масальський Василь Іванович,
доцент кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панчук Май Іванович,
завідувач відділом національних меншин
Інституту політичних і
етнонаціональних досліджень НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Гедьо Анна Володимирівна,
доцент, докторант кафедри історії України
Донецького національного університету
 
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В. Каразіна Міністерства освіти
і науки України (кафедра історії України)
Захист відбудеться 23 січня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, II корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк - 55, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 22.12. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Здобуття Україною незалежності відкрило широкий шлях для вільного розвитку всіх народів, які мешкають у нашій багатоетнічній країні. Демократичне розвинення суспільства можливе тільки за умови рівноправних правових стосунків між представниками різних етносів України. Декларація прав національностей України, Закон України про національні меншини й Конституція України заклали основу для вільного розвитку кожного народу. Але, на жаль, становище більшої частини циганського населення залишається жахливим. Ідеться про необхідність його рятування від соціально-культурної деградації й етнічної загибелі. Владні структури, свідома громадськість України мають допомогти цьому самобутньому народові міцно стати на ноги, відродитися й поступово посісти гідне місце на землі, яка для багатьох його поколінь стала батьківщиною. Цей народ, зі свого боку, здатний зробити внесок у творення цивілізованого громадянського суспільства в Україні.
Дослідження минулого циган в Україні має сприяти покращанню взаєморозу-міння, зміцненню взаємоповаги та взаємодовіри між циганами й іншими народами України, а в кінцевому результаті – консолідації української політичної нації. Не викликає сумніву, що успішне вирішення проблем, пов’язаних із циганським населенням, сприятиме зростанню авторитету нашої країни на міжнародній арені.
Виникнення в Україні національно-культурних циганських товариств свідчить про поступове відродження культури циган. Дуже показовим є проведення в червні 2002 р. в Києві з’їзду циганських громад України, на якому були обговорені питання інтеграції представників циганської національності до українського суспільства. По закінченню роботи з’їзду вперше в історії України було створено всеукраїнське об’єднання циган – Ромський конгрес України.
На той час, коли етнічне питання викликає великий інтерес у широких колах українського суспільства та є одним з пріоритетних напрямків державної політики, у науковій сфері вкрай не вистачає фундаментальних досліджень з проблем історії циган України. Досі немає дослідження, що давало б загальну картину історичного розвитку українських циган протягом усього періоду їх існування. Практично відсутні узагальнюючі наукові праці, у яких історія циган в Україні розглядалася б комплексно. Наслідки старих ідеологічних парадигм, відсутність об’єктивних відомостей щодо розвитку та сучасного стану цього народу зумовлюють не завжди правильну орієнтацію в питаннях, що пов’язані з циганами, як теоретичного, так і практичного характеру, породжують упередженість і непорозуміння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ЦИГАНСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ (XVI – XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок