Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ КОРМОВИХ БОБІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ВПЛИВУ ІНОКУЛЯЦІЇ, ДОЗ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА ПОЗАКОРЕНЕВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ КОРМОВИХ БОБІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ВПЛИВУ ІНОКУЛЯЦІЇ, ДОЗ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА ПОЗАКОРЕНЕВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ КОРМОВИХ БОБІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ВПЛИВУ ІНОКУЛЯЦІЇ, ДОЗ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА ПОЗАКОРЕНЕВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАТЕРИНСЬКИЙ ПАВЛО ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 633.35.003.13:631.8(477.4)
ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ КОРМОВИХ БОБІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ВПЛИВУ
ІНОКУЛЯЦІЇ, ДОЗ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА ПОЗАКОРЕНЕВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ
В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Вінниця – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі землеробства, грунтознавства та агрохімії Вінницького державного аграрного університету протягом 1999-2001 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений
діяч науки і техніки України ПЕТРИЧЕНКО Василь
Флорович, Інститут кормів УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
ЗІНЧЕНКО Олександр Іванович, Уманський державний
аграрний університет, завідувач кафедри рослинництва та
кормовиробництва
кандидат сільськогосподарських наук
ГОЙСЮК Юрій Володимирович, Подільська державна
аграрно-технічна академії, доцент кафедри агрохімії,
грунтознавства та захисту рослин
Провідна установа: Інститут землеробства УААН, м. Київ
Захист відбудеться “ 10 ” червня 2004 р. о _10_ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 05.854.01 при Вінницькому державному аграрному університеті.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного аграрного університету.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 21008, Україна, Вінницька область, Вінницький район, с. Агрономічне, вул. Сонячна 3, корп. , Вінницький державний аграрний університет, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “_06_” __травня_ 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук | В.І. Янчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Формування міцної кормової бази є запорукою успішного ведення галузі тваринництва.. Проте, впродовж 1990-2002 рр. чисельність поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці в Україні різко скоротилась: великої рогатої худоби – в 2,7 рази, свиней – в 2,1, птиці – в 1,7, коней – на 7,3% і т. д., що головним чином, обумовлено реформуванням агропромислового сектору економіки та відсутністю повноцінної кормової бази. Так, у 2000-2002 рр. витрати кормів на одну умовну голову великої рогатої худоби становили 29,6-31,4 ц к. од., хоча для досягнення середньої продуктивності тварин цей показник повинен складати не менше 40 ц к. од. При цьому, кормова база агроформувань формується головним чином за рахунок низькопоживних грубих та соковитих кормів, які через недостатню забезпеченість 1 к.од. перетравним протеїном не дають змоги збалансувати раціони сільськогосподарських тварин.
Провідні фахівці (М.І. Бахмат, 2001; В.Ф. Петриченко, В.Ф. Камінський, В.П. Патика, 2003; О.І. Зінченко, М.А. Білоножко та ін., 2003) вважають, що вирішити проблему рослинного білка можливо лише за рахунок всебічного використання зернобобових культур та продуктів їх переробки. Серед зернобобових культур особливої увагу заслуговують кормові боби, в зерні яких міститься 25-35% білка, а також весь комплекс незамінних амінокислот, що робить їх поряд з горохом та соєю цінними компонентами раціонів сільськогосподарських тварин.
Крім того, кормові боби відіграють важливу роль у покращенні балансу азоту в землеробстві. За сприятливих умов вони у симбіозі з бульбочковими бактеріями здатні фіксувати 120-140 кг/га біологічного азоту з атмосфери, що становить 65-75% їх потреби у цьому елементі. При цьому, з пожнивними та кореневими рештками в грунт надходить 30-50 кг/га симбіотично фіксованого азоту повітря. Це дає можливість зменшити обсяги використання азотних добрив як під посів кормових бобів, так і наступної культури, що знижує собівартість продукції та енергоємність виробництва.
Актуальність теми. В ринкових умовах основою ефективного господарювання є інтенсивні технології вирощування сільськогосподарських культур, які базуються на використанні високопродуктивних сортів, раціональному використанні факторів життя та захисті рослин від шкодочинних об’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ КОРМОВИХ БОБІВ ЗАЛЕЖНО ВІД ВПЛИВУ ІНОКУЛЯЦІЇ, ДОЗ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ТА ПОЗАКОРЕНЕВИХ ПІДЖИВЛЕНЬ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок