Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВЕРХНЕВІ ЛІПІДИ ЗЕРНА СОРГО І КУКУРУДЗИ

ПОВЕРХНЕВІ ЛІПІДИ ЗЕРНА СОРГО І КУКУРУДЗИ

Назва:
ПОВЕРХНЕВІ ЛІПІДИ ЗЕРНА СОРГО І КУКУРУДЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,90 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯЯ НАУК УКРАЇНИ
IНСТИТУТ БIОХIМII iм. О. В . ПАЛЛАДIНА
ДІУФ МАМАДУ
УДК. 577.12+577.115+547.915.5+661.715
ПОВЕРХНЕВІ ЛІПІДИ ЗЕРНА СОРГО І КУКУРУДЗИ
03.00.04 - біохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук

Киiв- 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі біофізики та біохімії Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник: доктор біологічних наук
ШТЕМЕНКО Наталія Іванівна
Дніпропетровський національний університет, зав.каф.біофізики та біохімії.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
СТАРОДУБ Микола Федорович,
Завідувач відділу біохімії сенсорних і регуляторних систем Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН Украіни;
Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ОКАНЕНКО Олександр Аркадійович, старший науковий співробітник кафедри фізіології рослин Київського національного університету ім. Тараса Шевченко
Провідна установа: Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, кафедра біохімії, МОН, м. Чернівці
Захист відбудеться “ 21” жовтня 2002 року о 14 годині на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 26.240.01 в Iнститутi бiохiмiї iм. О. В. Палладiна НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Леонтовича,9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Iнституту бiохiмiї iм .О. В. Палладiна НАН Украiни за адресою: Київ, вул. Леонтовича,9
Автореферат розісланий “20 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат бiологiчних наук КIРСЕНКО. O. B.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поверхневі ліпіди (ПЛ) рослин – гетерогенна суміш складних естерів (восків), алканів, алканолів, оксосполук і мінорних компонентів, яким властива гідрофобність внаслідок значної величини (С13 – С36) нерозгалуженого вуглеводневого радикала [Bianchi 1987-1989, Prasad 1990, Reinhart 1991, 1993]. Вважають, що основною функцією ПЛ є захист фотосинтетичного апарату від УФ-опромінення і проникнення гідрофільних токсикантів. У роботах наукової групи Дніпропетровського національного університету [Штеменко, Берзеніна 1996-2001] розроблені нові підходи до вивчення ПЛ, виявлені біохімічні особливості формування ПЛ хвойних. Дані про склад і функції ПЛ насіння в літературі обмежені [Bianchi 1979,1984] і наведені тільки для деяких сортів кукурудзи і одного сорту сорго. У той же час відомо, що епікутикулярний шар гідрофобних молекул може виконувати не тільки захисну функцію від опромінення і токсикантів, але також бути бар’єром для патогенів і комах [Jenks 1995]. Особлива увага в роботі приділена сорго – одній із основних сільськогосподарських культур батьківщини автора – Сенегалу. Застосування сучасних хроматографічних, спектральних та інших методів для вивчення ПЛ насіння сорго і кукурудзи актуальне не тільки з погляду встановлення складу ПЛ та їх функцій, що являє собою одне із фундаментальних завдань біохімії, але також є база для виявлення можливих взаємозв’язків мiж складом ПЛ i стійкостю насіння, що є однією з найважливіших фізіолого-біохімічних проблем і може бути використане у селекційно-генетичній роботі.
Зв’язок роботи з науковими темами. Робота виконувалась у рамках бюджетних тем лабораторії біохімії НДІ біології і кафедри біофізики і біохімії ДНУ “Разработка биотехнологии получения веществ из растительного сырья для практического использования” (0196U00259), “Исследование процессов формирования липидного и белкового комплексов растений” (0199U00129), які входять до координаційного плану № 15 Міністерства освіти і науки, “Розробка біотехнології отримання речовин ліпідної природи із рослинної сировини для практичного використання” (0196U000259).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було встановлення класового й внутрішньокласового складу поверхневих ліпідів зерна сорго і кукурудзи, яке має відмінності в біохімічних характеристиках, а також визначення можливих шляхів біосинтезу ліпідних молекул в епідермальних тканинах насіння двох видів злаків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПОВЕРХНЕВІ ЛІПІДИ ЗЕРНА СОРГО І КУКУРУДЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок