Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМИ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМИ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМИ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ДІДЕНКО ЮЛІЯ ЮРІЇВНА |
УДК 369.54:338.24.021.8
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
СИСТЕМИ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти i науки України.
Науковий керівник
| –
доктор економічних наук, професор Задорожний Григорій Васильович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти
| -
доктор економічних наук, доцент Тютюнникова Світлана Володимирівна, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління;
-
кандидат економічних наук, доцент Тімченко Ірина Євгенівна, Українська інженерно-педагогічна академія Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри філософії і економічної теорії, м. Харків.
Провідна організація
| –
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії, м. Донецьк.
Захист відбудеться “_19_” __вересня__ 2003 року о _____17.00______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077,
м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V 67.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_07_” __липня__ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. З виходом на пенсію людина втрачає поточні джерела прибутку й перехідних економіках розраховує на державну систему пенсійного забезпечення. Пенсіонери становлять значну частину населення суспільства, і держава не може не звертати уваги на таку чисельну категорію громадян. Уряд гарантує соціальну захищеність пенсіонерів шляхом виплати пенсій, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв’язку із збільшенням вартості мінімального споживчого кошика.
Рівень пенсійного забезпечення є показником економічного та соціального становища населення країни. В умовах переходу до ринкових відносин проблема ефективного пенсійного забезпечення стає однією з найгостріших. З початку 90-х років - епохи радикальних економічних змін, реформа пенсійної системи займає одну з ключових позицій, тому що соціалістична система пенсійного забезпечення не змогла пристосуватися до нових умов і була замінена на систему державного пенсійного страхування. Але і ця система через несприятливу макроекономічну ситуацію і економічну необґрунтованість не змогла пристосуватися до ринкових відносин і стати автономною від державного бюджету. Катастрофічна деформація забезпеченості фінансової системи Пенсійного фонду України є наслідком порушення основоположного принципу державної страхової пенсійної системи, а саме підтримки життєвого рівня пенсіонерів шляхом забезпечення збалансованого співвідношення середніх розмірів пенсій по старості і середньої заробітної плати. Крім цього, основним недоліком пенсійної системи є те, що вона ігнорує демографічний чинник і все українське населення немолодого віку (працююче та непрацююче) знаходиться на утриманні держави.
Сучасна система пенсійного забезпечення населення України має великі і складні проблеми, що спричинені зниженням ефективності господарювання і спадом виробництва, низьким рівнем заробітної плати, високою інфляцією на початку економічних реформ. Вони проявилися у різкому зменшенні реальної ваги пенсій, у невідповідності розміру пенсії людини за віком її трудовому внеску протягом періоду працездатності, зубожінні більшої частини людей пенсійного віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМИ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ ПЕРЕХІДНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок