Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЗИЦІЙНІ ІГРОВІ ІНТЕГРАЛЬНІ ТА ІНТЕГРО-ДИФЕРЕНЦІАЛЬНІ ЗАДАЧІ ЗБЛИЖЕННЯ-ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

ПОЗИЦІЙНІ ІГРОВІ ІНТЕГРАЛЬНІ ТА ІНТЕГРО-ДИФЕРЕНЦІАЛЬНІ ЗАДАЧІ ЗБЛИЖЕННЯ-ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

Назва:
ПОЗИЦІЙНІ ІГРОВІ ІНТЕГРАЛЬНІ ТА ІНТЕГРО-ДИФЕРЕНЦІАЛЬНІ ЗАДАЧІ ЗБЛИЖЕННЯ-ПЕРЕСЛІДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,10 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національна Академія наук України
Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова
ВОЛЯНСЬКИЙ КОСТЯНТИН ЮРІЙОВИЧ
УДК 519.876.2 : 519.837
ПОЗИЦІЙНІ ІГРОВІ ІНТЕГРАЛЬНІ ТА ІНТЕГРО-ДИФЕРЕНЦІАЛЬНІ ЗАДАЧІ
ЗБЛИЖЕННЯ-ПЕРЕСЛІДУВАННЯ
01.05.02 математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | член - кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор
ЧИКРІЙ Аркадій Олексійович,
Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, керівник відділу
Офiцiйнi опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник
НЕНАХОВ Едуард Іванович,
Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук, доцент
РУРЕНКО Олександр Григорович,
Українська Академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри інформаційних технологій
Провiдна установа: | Інститут космічних досліджень Національної академії наук України і Національного космічного агентства України, відділ системного аналізу і керування, м. Київ.
Захист вiдбудеться "20" червня 2003 р. о 12 год. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д .194.02 при Інституті кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України за адресою:
03680, МСП, Київ 187, пр. Академіка Глушкова, 40.
З дисертацiєю можна ознайомитися в науково-технічному архіві інституту кібернетики імені В. М. Глушкова.
Автореферат розiсланий "13" травня 2003 р.
Учений секретар
спецiалiзованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В різних галузях автоматичного керування, екології, економіки використовуються математичні моделі, в яких враховуються інтегральні характеристики досліджуваних процесів. В дисертаційній роботі розглянуто та досліджено математичну модель ігрової задачі зближення для конфліктно-керованих процесів із еволюцією Вольтерра, динаміка яких враховує не тільки локальні характеристики системи, а також історію її поведінки від початку гри. Для дослідження ігрової задачі, що розглянута в роботі, застосовується позиційний підхід, який раніше не використовувався для розв'язку задач такого класу.
Відомі фундаметальні результати застосування позиційного підходу в ігрових задачах переслідування-зближення стосуються систем, рух яких описуються диференціальними, інтегральними, інтегро-диференціальними рівняннями. Ці результати, отримані в роботах М. М. Красовського, А. І. Субботіна, Б. М. Пшеничного, А. О. Чикрія, Ю. С. Осіпова, В. Л. Пасікова, стали важливим базисом при виконанні даної роботи. Теоретичні здобутки В. Л. Пасікова були першим кроком у вивченні позиційного методу для інтегральних ігор із фіксованим моментом закінчення гри та жорсткими умовами на параметри процесів. Сутність проблеми, що досліджується в цій роботі, полягає в тому, що для застосування в задачах для процесів із пам'яттю існуючі розробки моделей на базі позиційного методу вимагають значного удосконалення та узагальнення. Більш того, враховуючи аналіз стану проблеми, виявляється, що раніше задачі у запропонованій постановці не розглядалися. Слід зазначити, що ігрові задачі для процесів із схожою динамікою розглядалися також в роботах С. Д. Ейдельмана, А. О. Чикрія, А. Г. Руренка. Для розв'язання цих задач застосовувався інший потужний метод теорії ігор _ метод розв'язувальних функцій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до плану наукових досліджень кафедри моделювання складних систем факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка в межах науково-дослідної теми “Розробка структурованих математичних та програмних технологій для моделювання, аналізу, оцінки та оптимізації складних систем” ТЗ НДР №01БФ015-05 та проекту № 97544 “Розробка проблемно-орієнтованих математичних і програмних засобів моделювання, аналізу та синтезу керованих фізико-механічних систем” Міністерства науки і технологій України з фундаментальних та прикладних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ПОЗИЦІЙНІ ІГРОВІ ІНТЕГРАЛЬНІ ТА ІНТЕГРО-ДИФЕРЕНЦІАЛЬНІ ЗАДАЧІ ЗБЛИЖЕННЯ-ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок