Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історична динаміка антропного виміру естетичного ідеалу в західноєвропейській культурі

Історична динаміка антропного виміру естетичного ідеалу в західноєвропейській культурі

Назва:
Історична динаміка антропного виміру естетичного ідеалу в західноєвропейській культурі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ВЕРНИГОРА Надія Миколаївна
УДК 130.2:111.852] (4-15) (091) (143)
Історична динаміка антропного виміру
естетичного ідеалу в західноєвропейській культурі
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті
культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м.Київ
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Пархоменко Тетяна Сергіївна,
Київський університет туризму, економіки і права
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент
НАН України
Даниленко Віктор Михайлович,
завідувач відділу історії України другої половини
ХХ ст., Інститут історії України НАН України
 
кандидат філософських наук,
член-кореспондент Академії мистецтв України
Чміль Ганна Павлівна,
Київський університет театру, кіно і телебачення
ім..І.Карпенка-Карого
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 25 червня 2004 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса, 36)
Автореферат розісланий 24 червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Наприкінці ХХ століття Україна остаточно ввійшла до європейської культурної парадигми, що позначилось і на тих естетичних орієнтирах, що, фактично, стають зразками в усіх сферах культурного українського суспільства, починаючи від академічних мистецтв і закінчуючи шоу, модельним бізнесом, масовими виявами естетичної поведінки. Проте естетичний ідеал західного зразка має свою історію становлення та розвитку. Він формувався у певних історичних умовах, які позначилися на ньому, по-різному виявляючись в естетичних і філософських теоріях, в літературних творах та історичних працях, у стильових мистецьких напрямах, побуті, що в сукупності утворювало естетичну культуру країни певного історичного періоду.
Серед складових естетичної культури важливе місце посідає естетика самої людини, стрижнем якої є фізична, або антропна естетика. Фізична краса та привабливість завжди були важливою складовою естетичного ідеалу, проте історично цей антропний естетичний ідеал постійно змінювався, модифікувався, навіть в межах одного географічного регіону, однієї історичної епохи. Зокрема, змінювалось співвідношення тілесного і духовного, індивідуального і соціального його компонентів.
Формування та модифікація уявлень про ідеал людської краси відбувалися протягом усієї історії людства, тривають вони і в наш час. Характеристики тілесної краси людини нині набувають більшої значущості, оскільки вони стають об’єктом не тільки наукового, суто теоретичного аналізу, а й фактором ширшого загальнокультурного контексту. Поняття “антропний вимір естетичного ідеалу” виражає специфіку існування людини в історії як носія естетичних ознак, про що свідчать твори образотворчого мистецтва і літератури. Тому осмислити роль і значення естетичного компонента в бутті людини можна, враховуючи історичний досвід та культурні надбання попередніх епох.
Слід зазначити, що феномен антропного виміру естетичного ідеалу у вітчизняній культурології як радянського, так і пострадянського періодів ще не піддавався цілісному теоретичному дослідженню в історичному аспекті. Існують лише окремі роботи історико-культурного спрямування, автори яких зупиняються на цьому явищі, проте воно не складає самостійний предмет дослідження. З огляду ж на значні соціокультурні трансформації глобального масштабу протягом останніх десятиліть назріла потреба комплексного аналізу цієї проблеми саме в історичному аспекті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Історична динаміка антропного виміру естетичного ідеалу в західноєвропейській культурі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок