Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОЛЕКТИВІСТСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ДИТЯЧОМУ ОБ’ЄДНАННІ

ФОРМУВАННЯ КОЛЕКТИВІСТСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ДИТЯЧОМУ ОБ’ЄДНАННІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОЛЕКТИВІСТСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ДИТЯЧОМУ ОБ’ЄДНАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Боровець Олена Віталіївна
УДК 379.8.035.2:061.2-053.6
ФОРМУВАННЯ КОЛЕКТИВІСТСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ДИТЯЧОМУ ОБ’ЄДНАННІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Охрімчук Раїса Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії дитячих об’єднань
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Оржеховська Валентина Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії превентивного виховання
кандидат педагогічних наук
Чернета Світлана Юріївна,
Волинський державний університет імені
Лесі Українки, завідувач лабораторії систематизації
законодавства
Захист відбудеться „19” червня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060 м. Київ, вул. М.Берлинського, 9)
Автореферат розісланий „18” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. За умов становлення демократичних засад в Україні вирішального значення набуває формування особистості як суб’єкта взаємовідносин, зокрема здатність особистості до співпраці з іншими, до колективної солідарності та прилучення до колективних інтересів. Нині ж у країні спостерігається значний прояв індивідуалістських тенденцій у спрямованості особистості. Цьому сприяють засоби масової інформації, нерідко сім’я та школа, які недостатньо піклуються про набуття підлітком соціальних якостей, необхідних для колективної взаємодії.
Наявний у суспільстві дефіцит виховання колективістських цінностей стає загрозою умінню підлітків успішно діяти в соціальних ситуаціях, які передбачають співчуття, згоду, дружні стосунки, співробітництво, і підсилює почуття одинокості, тривожності. Виникає суперечність між необхідністю оволодіння підлітками колективістськими цінностями та відсутністю відповідних для цього організаційно-педагогічних умов. Тож продуктивним видається використання у нових умовах виховного потенціалу дитячих громадських об’єднань.
Нині дитячі громадські об’єднання переживають етап відродження та стають одним із важливих соціальних інститутів позаформального виховання, здатних частину відповідальності за виховання підлітків брати на себе. У діяльності і спілкуванні з ровесниками підлітки набувають досвіду взаємодії і переживання почуття солідарності, досвіду розподілу відповідальності, об’єднання групових зусиль, лояльного ставлення до членів групи, засвоєння колективної моралі, згоди та співробітництва.
Все ж є підстави констатувати, що на даний час відсутня достатня теоретична база та практичний досвід розв’язання проблеми формування колективістської спрямованості підлітків у сучасних дитячих громадських об’єднаннях. Проте, спектр досліджень, які можуть слугувати опорою у процесі розробки моделі та організаційно-педагогічних умов формування колективістської спрямованості підлітків у дитячих об’єднаннях, є тематично досить широким. Він включає: витоки філософських ідей колективізму та індивідуалізму (Арістотель, Платон, Г.Сковорода) і їх сучасний аналіз (Г.Гак, Б.Лебедєв, О.Корх, С.Сухачов, П.Шихірєв та ін.); пошук показників колективізму та індивідуалізму, на основі яких світові культури та етнічні субкультури різняться між собою (І.Кон, Р.Нісбетт, А.Петровський, Л.Росс, Т.Стефаненко, Г.Тріандіс); розробку теоретичних основ формування колективу (А.Макаренко, В.Сухомлинський); аналіз ідеології, мотивації досягнень і традицій громадських об’єднань, орієнтованих на колективістські чи індивідуалістські цінності (Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОЛЕКТИВІСТСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ДИТЯЧОМУ ОБ’ЄДНАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок