Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств

Формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств / сторінка 5

Назва:
Формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,42 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Концепція ґрунтується на тому, що фактори зовнішнього та внутрішнього середовищ діяльності фірм, в залежності від ринкової ситуації, призводять до структурних змін як всередині організації, так і в позиції щодо зовнішнього середовища. В результаті, автор формулює висновки про вплив структурних змін всередині підприємств на формування ринкового середовища і утворення механізму зворотних зв’язків, які є додатковим координуючим аспектом ринкової економіки.
Така концептуалізація є необхідною для адекватного трактування змін та розширення класифікації підприємств сегмента ринку, оскільки вона пов’язує структуру ринку, ринкову поведінку та організаційну структуру підприємств.
У розділі доведено, що всі факто-ри ринкового середовища є взаємозумовленими — зміни в одній сфері обо-в'язково призводять до змін в іншій. Крім того, ступінь впливу окремих факторів на окремі суб'єкти господа-рювання є різним і залежить від багатьох обставин: масштабів діяльності, тери-торіального розташування, форми власності, організаційної структури та ін. Тому при оцінці впливу зовнішнього середовища на вибір стратегії необхідно комплексно вра-ховувати вплив усіх факторів.
У другому розділі “Оцінка функціонування продуктово-організаційних структур видавничо-поліграфічних підприємств та їх стратегій” - проведено аналіз ефективності та результативності діяльності підприємств – учасників ринку видавничо-поліграфічної продукції в межах кожної з виділених ринкових структур, здійснено оцінку діючих інвестиційних та маркетингових стратегій; обґрунтовано необхідність виокремлення та утворення продуктово-організаційних структур видавничо-поліграфічних підприємств за організаційною та продуктовою ознаками.
Рис 1. Динаміка темпів приросту обсягів ринку видавничо-поліграфічної продукції за період 2000-2005 рр. (до попереднього року), %
Динаміка ринку видавничо-поліграфічної продукції в Україні свідчить про перспективність та привабливість для входження та концентрації капіталу у майбутніх бізнес-періодах. Проте, в даний час відбувається певне уповільнення темпів приросту обсягів даного ринку (рис. 1).
В українській практиці найбільш поширеною є продуктова структура ринку видавничо-поліграфічної продукції, в якій виділяють сегменти: книжково-журнальна, аркушева, газетна продукція та пакування (переважно етикеткова продукція) (рис 2.).
Рис.2. Продуктова структура ринку видавничо-поліграфічної продукції України в 2005 р.,%
Розрахунки рівня концентрації свідчать, що, наприклад, індекс Герфінделя - Гіршмана на українському ринку видавничо-поліграфічної продукції в 2005 році становив 0,048. Отже, автор обґрунтовує висновок, що ринок видавничо-поліграфічної продукції в Україні є високо конкурентним і ступінь його монополізації та олігополізації поки що є незначним.
В роботі запропоновано сукупність характеристик, за якими проведено структуризацію видавничо-поліграфічного ринку. До цих характеристик належать: обсяги діяльності підприємств (випуск продукції, доходи від реалізації); частка ринку; масштаб діяльності підприємства (крупні, середні регіональні, дрібні); виробничі потужності підприємства та доступ до ресурсів; поведінка на визначених сегментах ринку видавничо-поліграфічної продукції.
В процесі дослідження автором було виділено три основні продуктово-організаційні структури, які формують учасники ринку видавничо-поліграфічної продукції: крупні провідні підприємства; середні регіональні підприємства, діяльність яких обмежена певним географічним сегментом; дрібні фірми місцевого масштабу.
У розділі доведено, що видавничо-поліграфічні підприємства, які можуть бути віднесені до ринкових утворень з різною структурою, по-різному вибудовують свою стратегію розвитку на ринку. Перш за все це стосується відмінних підходів до формування структури свого продуктового портфелю.(рис. 3)
Рис. 3 .Структура ринку видавничо-поліграфічної продукції в залежності від ступеню диверсифікації продуктового портфелю підприємств.
У процесі аналізу функціонування продуктово-організаційних структур крупних видавничо-поліграфічних підприємств, зроблено висновок, що більшість цих компаній дотримуються стратегії диверсифікації виробничого портфеля з паралельним розширенням масштабів діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Формування стратегій управління продуктово-організаційними структурами видавничо-поліграфічних підприємств

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок