Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
С А В Е Л Ь Є В А Валерія Сергіївна
УДК 159.9: 37.015.3
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім.Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології навчання.
Науковий керівник – Чепелєва Наталія Василівна, доктор психологічних наук, професор. Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти – Скрипченко Олександр Васильович,
доктор психологічних наук, професор.
Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова, професор кафедри
психології
– Пенькова Олена Іванівна, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник. Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України, старший науковий співробітник, лабораторія психології особистості.
Провідна установа – Прикарпатський університет ім. В.Стефаника, Міністерства освіти України, кафедра психології, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться " 7 " грудня 1998 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 01.48.01 в Інституті психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 252033, Київ-33, вул. Паньківська,2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології імені Г.С. Костюка АПН України за адресою: 252033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розіслано " 6 " листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Алексєєва М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
АКТУАЛЬНІСТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ. Проблема становлення мовленнєвих здібностей на етапі раннього онтогенезу дитини визначається їх провідною роллю як в розвитку окремих функцій, так і особистості в цілому (Л.І.Божович, Л.С.Виготський, Г.С.Костюк, О.М.Леонтьєв, М.І.Лісіна, А.О.Лю-блінська, В.А.Петровський, М.І Алексєєва, Г.О.Балл, С.Д.Максименко, Н.В.Че-пе-лєва, Скрипченко О.В., Демиденко В.К. та ін. ).
Серед багатьох проблем, спрямованих на удосконалення процесу дошкільного навчання і виховання, однією з найскладніших та актуальних є розвиток мовлення і формування навичок письма.
Процес формування навичок письма і читання складається з системи дій, пов’язаних з перекодуванням слухових образів звуків у зорові образи букв, перекодуванням зорових букв і слів у систему послідовних рухів руки, необхідних для запису, і таке інше. Особливе місце в зазначеній системі займає рухова сфера. Разом з тим дані багатьох досліджень свідчать про недостатність розвитку у дітей зорових, слухових, тактильно-кінестетичних відчуттів (О.С.Бош, М.В.Іпполітова, Є.М.Мастюкова, Т.В.Філичева та ін.), що суттєво позначається на процесі їх мовленнєвого розвитку, здатності до засвоєння відповідних умінь і навичок .
Особливості оволодіння дітьми графічними навичками вимагають пильної уваги до організації підготовчої роботи з дітьми дошкільного віку. Ряд педагогів /Л.К. Кузнецова, Л.А. Горбушина, К.М. Соколова/ вважають, що успіх у цьому плані забезпечують заняття з навчання дітей грамотності. При цьому перешиф-ровка фонем у графеми повинна проходити миттєво, не відвертаючи уваги того, хто пише /60/. Цього ступеня автоматизму графічні навички досягають не одразу, а за допомогою комплексу спеціальних i супутніх вправ. При цьому, як відзначають дослідники, спрямованість рухів передпліччя, кисті, пальців руки під час письма повинна бути такою ж, якою вона буває при письмі: зверху вниз, у нахилі, зліва направо; згинання i розгинання пальців повинно бути точно таким, як при письмі. До мо-менту ознайомлення з першою рукописною літерою всі елементи рядкових літер будуть вже засвоєні дітьми.
Багато дослідників у галузі мови /А.М. Богуш, О.І. Ісеніна, М.I. Жинкін, М.М. Кольцова, Л.Ф. Спірова та інші/ вважають, що для успішного навчання письму необхідна добра координація між мовленнєвими /артикуляційними/ рухами i рухами руки під час письма.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ПИСЕМНОГО МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок