Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ У БЛИЖНІЙ ЗОНІ ЧАЕС З ВИКОРИСТАННЯМ НЕРАДІОХІМІЧНИХ МЕТОДІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ У БЛИЖНІЙ ЗОНІ ЧАЕС З ВИКОРИСТАННЯМ НЕРАДІОХІМІЧНИХ МЕТОДІВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ У БЛИЖНІЙ ЗОНІ ЧАЕС З ВИКОРИСТАННЯМ НЕРАДІОХІМІЧНИХ МЕТОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
В первой части диссертации приведен обзор литературных данных как об аварии на ЧАЭС, так и оп поведении радионуклидов в почвенно-растите
льном покрове


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ БЕЗПЕКИ АТОМНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ
ЖЕЛТОНОЖСЬКА Марина Вікторівна
УДК 631.039.586
ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ
У БЛИЖНІЙ ЗОНІ ЧАЕС
З ВИКОРИСТАННЯМ НЕРАДІОХІМІЧНИХ МЕТОДІВ
21.06.01 — екологічна безпека
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті ядерних досліджень НАН України, м. Київ, відділ структури ядра
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Бондарьков Михайло Дмитрович
директор Міжнародної радіоекологічної лабораторії
Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки,
радіоактивних відходів та радіоекології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
старший науковий співробітник
Кашпаров Валерій Олександрович
директор Українського науково-дослідного інституту
сільськогосподарської радіології НАУ
доктор технічних наук
старший науковий співробітник
Едвард Михайлович Пазухин
заст. дир. відділення Інституту проблем безпеки атомних електростанцій
Захист відбудеться 24.04. 2008 р. о 12-00 годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 27.201.01 при Інституті проблем безпеки атомних електростанцій за адресою: 03680, м. Київ, вул. Лисогірська 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем безпеки атомних електростанцій за адресою: 03680, м. Київ, вул. Лисогірська 12.
Автореферат розісланий 21.03. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук О.А.Кучмагра
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Радіоактивні продукти техногенного походження, поступаючи на поверхню землі, включаються у фізико-хімічні, біохімічні та інші процеси, що протікають у грунтах. Геохімічна поведінка радіонуклідів та їхніх стабільних ізотопів, загалом, підкоряється одним і тим же закономірностям. Складніша ситуація спостерігається у разі штучних радіонуклідів, таких як ізотопи Pu і Am, що у великій кількості знаходяться в навколишньому середовищі поблизу ЧАЕС. Ця група штучних радіонуклідів привертає пильну увагу своєю високою радіобіологічною небезпекою. Це обумовлено тим, що 239Pu, 241Am належать до найбільш високотоксичних нуклідів, а також мають дуже великий період напіврозпаду. Крім того, трансуранові нукліди — це найменш вивчені елементи, що потрапляють у природне середовище, оскільки для них не має природних стабільних аналогів. Відзначимо також, що якщо дослідження поведінки Pu в грунтах проводили, то геохімічні властивості Am досліджувалися мало.
Вивчення розповсюдження радіонуклідів у Чорнобильській зоні — одне з цікавих і унікальних завдань тому, що різні форми випадінь радіоактивних речовин обумовлюють специфічний характер динаміки перенесення деяких радіонуклідів у грунті. Як відомо, чорнобильські випадіння характеризуються різними фізико-хімічними властивостями, а також різним співвідношенням форм випадінь на різних слідах викиду. З цієї точки зору великий інтерес представляє вивчення поведінки радіонуклідів в ближній зоні ЧАЕС, де випадіння, головним чином, обумовлені дрібнодисперсними частинками опроміненого ядерного палива.
Вивчення поведінки в навколишньому середовищі трансуранових нуклідів в 1996-2000 рр., головним чином, обмежувалося ізотопами плутонію, і ці дослідження показали малу рухливість плутонію в грунтах. В теперішній час близько половини активності б-випромінюючих нуклідів складає 241Am, проте інформація про його поводження у ґрунтах практично відсутня. Тому вивчення поведінки 241Am в природному середовищі на теперішній час є особливо актуальним. Крім того, актуальність досліджень трансуранових нуклідів обумовлена і необхідністю створення наукової бази для оцінки можливості господарської діяльності в районах з різними рівнями і характером радіоактивного забруднення. В світлі вищевикладеного представляє великий науковий інтерес комплексне вивчення поведінки в природному середовищі як трансуранових нуклідів (ізотопів Pu, 241Am), так і нуклідів, що раніше вивчалися (90Sr, 137Cs).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕРТИКАЛЬНОЇ МІГРАЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ У БЛИЖНІЙ ЗОНІ ЧАЕС З ВИКОРИСТАННЯМ НЕРАДІОХІМІЧНИХ МЕТОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок