Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЙ КАРДІО-РЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ ПЛАВЦІВ В УМОВАХ АДАПТАЦІЇ ДО СПЕЦИФІЧНИХ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЙ КАРДІО-РЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ ПЛАВЦІВ В УМОВАХ АДАПТАЦІЇ ДО СПЕЦИФІЧНИХ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ

Назва:
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЙ КАРДІО-РЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ ПЛАВЦІВ В УМОВАХ АДАПТАЦІЇ ДО СПЕЦИФІЧНИХ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Погодіна Світлана Володимирівна
УДК 612.769:796.015.572
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЙ КАРДІО-РЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ ПЛАВЦІВ В УМОВАХ АДАПТАЦІЇ ДО СПЕЦИФІЧНИХ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Таврійському національному університеті
ім. В.І. Вернадського
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор біологічних наук, професор
Буков Юрій Олександрович
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри фізичної реабілітації
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, професор,
Філіпов Михайло Михайлович
Національний університет фізичного виховання
і спорту України,
професор кафедри біології
 
Доктор біологічних наук, професор,
Сидякін В’ячеслав Григорович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин і біофізики
Провідна організація Донецький державний медичний університет
ім. М. Горького, кафедра нормальної фізіології
Захист відбудеться "__7__" ___квітня_________ 2005 р. о ___14.00____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою:
95007, Україна, Крим, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Вернадского, 4.
Автореферат розісланий "__5___" ___березня___________________2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 52.051.04 Мартинюк В.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вивчення адаптивних можливостей організму спортсмена з метою подальшого підвищення спортивної майстерності, розширення функціональних резервів і збереження здоров'я є актуальною проблемою багаторічного спортивного тренування (Верхошанський Ю.В., 1998; Бальсевич В.К., 2001; Лінде Ю.В., 2002). Особливо важливим у сучасних умовах потрібно вважати дослідження вікових особливостей адаптивних реакцій організму до тренувальних навантажень, які визначаються рівнем енергетичного обміну. У свою чергу енергетичний обмін пов'язаний з інтенсивністю біосинтетичної діяльності, що детермінує фізичний розвиток і функціональний стан регуляторних систем (Фомін М.А., Фомін А.М., Дятлова Н.Н., 2002; Фомін М.А., 2003). У зв'язку з цим вивчення показників енергетичного обміну дозволяє виділити вікові періоди, які мають певне значення для фізичного розвитку людини і формування рухового апарату, що дає можливість розробити конкретні режими, які сприяють оптимізації тренувального процесу юних спортсменів. Розвиток рухових здібностей, що детермінують ефективність і якість спеціальної підготовки в спорті, а також забезпечують цей розвиток морфо-функціональних перетворень в онтогенезі людини найбільш інтенсивно відбувається в дитячому і підлітковому віці (Романенко В.А., 1999). Особливо важливим є пубертатний період, на який припадає і базовий етап підготовки юних спортсменів, який пов'язаний із виконанням великих тренувальних навантажень. Єндокринна перебудова в поєднанні з несприятливими зовнішніми чинниками визначає істотні зміни в функціонуванні організму, що виявляється в надмірній активності всіх органів і систем у стані спокою. Низька, або надмірна реактивність до зовнішніх впливів можуть призводити у цьому віці до зниження працездатності і адаптивних можливостей організму підлітків (Фарбер Д.А., 1988; Матицин О.В., 2002). Таким чином, наявність сенситивних періодів на етапах статевого дозрівання має важливе значення в забезпеченні пристосувальних реакцій організму, що повинно враховуватися при складанні багаторічних тренувальних програм. Вікові зміни енергетичного обміну визначаються фізіологічними системами, які для свого функціонування потребують найбільших енергетичних резервів і великої енергоємності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ РЕАКЦІЙ КАРДІО-РЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ ПЛАВЦІВ В УМОВАХ АДАПТАЦІЇ ДО СПЕЦИФІЧНИХ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок