Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості валеологічної підготовки майбутніх соціальних педагогів у вищих навчальних закладах

Особливості валеологічної підготовки майбутніх соціальних педагогів у вищих навчальних закладах

Назва:
Особливості валеологічної підготовки майбутніх соціальних педагогів у вищих навчальних закладах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОВАЛЬ Владислав Олександрович
УДК 378.937:37.037.1:37.013.42
Особливості валеологічної підготовки
майбутніх соціальних педагогів
у вищих навчальних закладах
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук , професор
Приходько Микола Ілліч,
Запорізький національний університет, професор кафедри проблем керування та
соціальної педагогіки.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент
Горащук Валерій Павлович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізичної реабілітації і валеології;
кандидат педагогічних наук, професор
Архипова Світлана Петрівна,
Черкаський державний університет імені Богдана Хмельницького, завідувач кафедри педагогіки та соціальної роботи
Провідна установа | Харківській національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди,
кафедра соціальної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться 22 лютого 2007 р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2
Автореферат розісланий 22 січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах сучасної глобальної духовно-екологічної кризи, одним з проявів якої є продовження погіршення здоров’я людства, виникає природний інтерес до проблеми здоров’я. У цьому контексті привертає все більше увагу валеологія як наука, заснована на принципово нових підходах до розуміння феномена здоров’я людини і механізмів його збереження.
Валеологічне розуміння здоров’я виходить не лише з медико-біологічних показників, а й, насамперед, розглядає його духовно-онтологічну, соціокультурну сутність. Посилення інтересу до цієї науки зумовлене тим, що криза індивідуального здоров’я і здоров’я нації в цілому знаходяться в тісному зв’язку з кризовими явищами екологічного, культурного та духовно-ціннісного характеру.
Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті, Державна програма “Діти України”, Закони України “Про освіту”, “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, Указ Президента України “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя”, Цільова комплексна програма “Фізичне виховання - здоров'я нації” створюють нормативно-правову базу, визначають провідні напрями реалізації завдань формування здорового способу життя, утвердження здоров’я як вищої соціальної цінності.
Одним з провідних шляхів зміцнення здоров’я дітей та молоді є створення сприятливих соціально-педагогічних умов, валеологічна підтримка усіх учасників освітнього процесу. Валеологічна освіта повинна стати складовою частиною професійної підготовки сучасних соціальних педагогів, яких потрібно готувати до валеологічної діяльності в шкільному освітньому просторі, до валеологічного супроводу усіх форм соціально-педагогічної роботи із дітьми та шкільною молоддю.
Питання підготовки соціального педагога до здійснення професійної діяльності є одним із центральних у теорії соціально-педагогічної роботи. Проблеми теорії та методики підготовки фахівців у галузі соціальної педагогіки знайшли відображення у роботах О. Безпалько, В.Бочарової, М. Галагузової, І.Звєрєвої, А. Капської, А.Козлова, Л.Міщик, С.Харченка та ін. Ряд дисертаційних досліджень останніх років присвячено різним питанням професійної підготовки майбутніх соціальних педагогів до різних видів діяльності: до роботи з людьми похилого віку (Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Особливості валеологічної підготовки майбутніх соціальних педагогів у вищих навчальних закладах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок