Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ЗАГАЛЬНОМУ ЗНЕВОДНЕННІ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВЕГЕТАТИВНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ

РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ЗАГАЛЬНОМУ ЗНЕВОДНЕННІ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВЕГЕТАТИВНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ

Назва:
РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ЗАГАЛЬНОМУ ЗНЕВОДНЕННІ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВЕГЕТАТИВНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
Ющак Михайло Васильович
УДК: 611.711.-02:612.766.1]-02: 611.839
РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ЗАГАЛЬНОМУ ЗНЕВОДНЕННІ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВЕГЕТАТИВНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ
14.03.01 - нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник:
Заслужений діяч науки і техніки України доктор медичних наук, професор Федонюк Ярослав Іванович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, професор кафедри анатомії людини
Офіційні опоненти:
Заслужений працівник освіти України, доктор медичних наук, професор Головацький Андрій Степанович, Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри анатомії людини та гістології медичного факультету;
доктор медичних наук, професор Сікора Віталій Зіновійович, Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри анатомії людини медичного інституту.
Провідна установа:
Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нормальної анатомії
Захист відбудеться 29 березня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського (майдан Волі, 1, м. Тернопіль, 46001).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського (вул. Січових стрільців, 8, м. Тернопіль, 46001)
Автореферат розісланий 28 лютого 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Структурно-функціональний стан опорно-рухового апарату людини є чи не найголовнішим фактором, що визначає стан її фізичного здоров’я та здатність до плідної активної діяльності, а, отже, є чинником, який суттєво впливає на соціально-економічний стан держави (Беневоленская Л.И., 2003). Тому в більшості розвинених країн світу велика увага приділяється медико-соціальним дослідженням, що направлені на розробку лікувально-профілактичних програм, що забезпечують покращання стану кісткової тканини населення, профілактику та лікування метаболічних остеопатій, найпоширенішою з яких є остеопороз.
Однією з актуальних проблем сучасної морфології є вивчення будови організму в його єдності з умовами існування, виявлення характеру впливу зовнішніх факторів на різноманітні структури організму та дослідження механізмів адаптації організму до зміни його умов перебування.
Одним із основних функціональних законів фізіології є закон сталості внутрішнього середовища організму в мінливих умовах довкілля або закон збереження гомеостазу. Взаємодія організму та середовища розглядається як гомеостатичний процес безперервного пристосування організму до його оточення (Ільїн В.М., 2000).
Кісткову тканину часто використовують як модельний об’єкт морфологічних досліджень, яка характеризується високою активністю обмінних процесів, реактивністю та лабільністю. В скелеті людини міститься найбільший резерв мінералів, тому він є важливою ланкою мінерального обміну речовин (Щеглягина Л.А. і співавт., 2003). Завдяки цьому кістка є динамічною тканиною з високою чутливістю до різних регуляторних та контролюючих механізмів, а також до впливу екзогенних й ендогенних чинників (Лузін В.І., 2000; Сікора В.З., 2002).
Епідемічного поширення в останні роки набула нова нозологічна одиниця - остеопороз. Це найпоширеніше метаболічне захворювання скелету, що характеризується зниженням кісткової маси та порушенням мікроархітектоніки кісткової тканини, а також веде до підвищення крихкості кісток і збільшення ризику переломів (Рубин М.П. і співавт., 2002; Риггз Б.Л., Мелтон Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РІСТ ТА ФОРМОУТВОРЕННЯ ДОВГИХ КІСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ЗАГАЛЬНОМУ ЗНЕВОДНЕННІ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ ВЕГЕТАТИВНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок