Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ЯВИЩА ГЕЛЕУТВОРЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІДИННИХ ЗАСОБІВ ПОЖЕЖОГАСІННЯ

ВИКОРИСТАННЯ ЯВИЩА ГЕЛЕУТВОРЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІДИННИХ ЗАСОБІВ ПОЖЕЖОГАСІННЯ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ЯВИЩА ГЕЛЕУТВОРЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІДИННИХ ЗАСОБІВ ПОЖЕЖОГАСІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,37 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ УКРАЇНИ
БАБЕНКО ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 614.84
ВИКОРИСТАННЯ ЯВИЩА ГЕЛЕУТВОРЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІДИННИХ ЗАСОБІВ ПОЖЕЖОГАСІННЯ
Спеціальність 21.06.02 – Пожежна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Академії цивільного захисту України, МНС України,
м. Харків
Науковий керівник:
кандидат хімічних наук, доцент Кірєєв Олександр Олександрович, Академія цивільного захисту України, доцент кафедри процесів горіння.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Бєліков Анатолій Серафімович, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри безпеки життєдіяльності;
- кандидат технічних наук, доцент Заїка Петро Іванович, Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси), начальник кафедри пожежної профілактики.
Провідна установа
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури МОН України (м. Харків).
Захист відбудеться “ 31 ” березня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.707.01 при Академії цивільного захисту України, за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Академії цивільного захисту України, за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
Автореферат розісланий “ 25 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кривцова В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У 2003 році в Україні зафіксовано 61 тис. 280 пожеж і загорянь. При ліквідації переважної більшості таких пожеж, як в Україні так і у світі в цілому, використовується вода. Так у 2003 році більше 98% усіх пожеж та загорянь, які виникли в Україні, ліквідувалися з використанням води. Використання води обумовлено її доступністю, відсутністю шкідливої дії на людину та навколишнє середовище, легкістю подачі та приведення у взаємодію з твердими горючими матеріалами. До позитивних властивостей води як вогнегасного засобу можна віднести: високу теплоємність, високу теплоту пароутворення та значну термостійкість, що робить її ефективним засобом пожежогасіння у більшості випадків. Проте, поряд із позитивними властивостями, вода має незначну в’язкість, відносно високий поверхневий натяг, тому швидко стікає з вертикальних та похилих поверхонь, що суттєво знижує її вогнегасну ефективність та спричиняє додаткові збитки від заливання нижніх поверхів будівель та споруд, забруднення продуктами горіння стічних вод та ґрунтів.
На сьогоднішній день багато наукових робіт присвячені проблемі підвищення вогнегасної ефективності вогнегасних засобів на основі води. Це роботи М.В. Казакова, І.А. Корольченка, І.Ф. Безродного, Є.А. Лінчевського, М.В. Одинця, Г.В. Яворського, А.В. Підгайного, А.Б. Ступіна, А.П. Симоненка, Н.В. Биковської, І.А. Харченка, Є.Г. Братути, В.В. Хмельницького, Н.М. Красавиної, а також роботи G.W.ьller, T.цb, R.Серед підходів до вирішення проблеми підвищення вогнегасної ефективності рідинних вогнегасних засобів відносять: додавання до води спеціально підібраних речовин, що модифікують її властивості, використання води у комбінації з іншими вогнегасними засобами, удосконалення тактичних прийомів, технічних засобів та способів її подачі. Одним з шляхів підвищення вогнегасної ефективності води є утримання води на вертикальних та похилих поверхнях. Це пропонується здійснити шляхом введення до води неорганічних гелеутворюючих добавок. Проте, на сьогоднішній день практично відсутні дані щодо використання явища гелеутворення при розробці вогнегасних складів.
Тому підбір компонентів гелеутворюючих вогнегасних складів, дослідження їх вогнегасних властивостей та оптимізація їх якісного та кількісного складу є перспективним напрямком наукових досліджень, результати яких спрямовані на підвищення ефективності пожежогасіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ЯВИЩА ГЕЛЕУТВОРЕННЯ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІДИННИХ ЗАСОБІВ ПОЖЕЖОГАСІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок