Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНИЙ МОРФОГЕНЕЗ ТА РЕЛЬЄФ МОРФОКЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ЧИННИК

СУЧАСНИЙ МОРФОГЕНЕЗ ТА РЕЛЬЄФ МОРФОКЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ЧИННИК

Назва:
СУЧАСНИЙ МОРФОГЕНЕЗ ТА РЕЛЬЄФ МОРФОКЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ЧИННИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,80 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОГРАФІЇ
На правах рукопису
УДК 551.4
СТЕЦЮК Володимир Васильович
СУЧАСНИЙ МОРФОГЕНЕЗ ТА РЕЛЬЄФ МОРФОКЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ЧИННИК
11.00.04 - Геоморфологія та палеогеографія
Автореферат дисертацїї на здобуття наукового ступеня
доктора географічних наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі геоморфології та палеогеографії географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
Д.г.-м.н., проф. АДАМЕНКО Олег Максимович, Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри
Д.г.н., проф. ЄЛІСЄЄВА Євгенія Володимирівна, Одеський державний університет імені І.І. Мечникова, професор
Д.г.н., проф. КОВАЛЬЧУК Іван Платонович, Львівський державний університет імені Івана Франка, професор
Провідна установа
Географічний факультет Харківського державного університету
Захист дисертації відбудеться "21" квітня 1999 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.02 в Інституті географії Національної Академії наук України за адресою: 252 034, Київ - 34, вул. Володимирська, 44. Конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту географії.
Автореферат розіслано 11 березня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук В.І. Передерій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота є підсумком тривалих - з 1976 року по даний час - геоморфологічних досліджень автора інженерно-геоморфологічного та еколого-геоморфологічного напрямків, що об'єднуються новою проблемою - встановленням екологічної ролі рельєфу і сучасного екзогенного морфогенезу у межах морфокліматичних зон суходолу в час інтенсивної зміни навколишнього середовища господарською діяльністю.
В геоморфології вже давно спостерігається значний розрив між ступенем розвитку теоретичних уявлень цієї відносно молодої галузевої дисципліни у науках про Землю та мірою впровадження теоретичних досягнень в практику. Прикладні напрямки - розшукова та інженерна геоморфологія - не задовольняють практичні запити природовикористання повною мірою. Це випливає із невизначеності методологічного статусу цих напрямків, відносної молодості їхньої теоретичної основи та комплексного характеру методології і методики досліджень, розпорошеної і запозиченої (тобто, недостатньо оригінальної) з різних галузей геолого-географічних наук. Водночас, починають набувати важливого значення так звані “еколого-геоморфологічні” дослідження, науковий статус яких не визначено теоретико-методологічними рамками.
АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. Полягає у необхідності утвердження у прикладних геоморфологічних дослідженнях еколого-геоморфологічних досліджень. Це засвідчило б певну ідеологічну зрілість геоморфології, яка разом з іншими науками про Землю і Людину намагається внести свою частку у вирішення складних екологічних проблем людської спільноти.
Однією із найважливіших теорій і одночасно проблем геоморфології є проблема загального процесу рельєфоутворення. Його екзогенна складова (як і ендогенна) й досі не оформилася в сукупність теоретичних законів і закономірностей, що дозволили б розробити теорію екзогенного морфогенезу. Кліматична геоморфологія, досягнувши на рубежі 60-70 років значних теоретичних надбань, надалі опинилася у затінку, поступившись місцем бурхливому розвитку морфоструктурних досліджень. Проте, й останні не дали однозначної інтепретації ролі ендогенної складової у морфогенезі, а, натомість, у теоретичній геоморфології з'явилися плідні погляди системно-структурних досліджень рельєфу і морфогенезу. Виникла ситуація коли головні теоретичні надбання геоморфологічної науки опинилися в стадії незавершеності, а на цьому тлі посилювалися намагання вирішувати конкретні завдання природовикористання за допомогою геоморфологічних знань. Зокрема, з кінця 80-х років численні наукові зібрання, багато публікацій намагаються утверджувати статус нового прикладного напрямку геоморфології - екологічного.
Із зазначеного випливає основна МЕТА даної роботи, що полягає: а) у розробці теоретико-методологічних основ оцінки рельєфу та сучасних екзогенних рельєфоутворюючих процесів як екологічних чинників; б) у з'ясуванні життєздатності концепції морфокліматичної зональності рівнин суходолу для вирішення еколого-геоморфологічних проблем; в) у вирішенні конкретних теоретичних та прикладних завдань еколого-геоморфологічного характеру у різних морфокліматичних зонах; г) у формулюванні закономірностей вияву і динаміки сучасних екзогенних процесів різних морфокліматичних зон для подальшого розвитку теорії екзогенного рельєфоутворення; д) у розробці шляхів вирішення еколого-геоморфологічних проблем при різних видах господарської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СУЧАСНИЙ МОРФОГЕНЕЗ ТА РЕЛЬЄФ МОРФОКЛІМАТИЧНОЇ ЗОНИ ЯК ЕКОЛОГІЧНИЙ ЧИННИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок