Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КОНКРЕТИЗАЦІЇ УЯВЛЕНЬ СЛАБОЗОРИХ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ ПРО ОТОЧУЮЧИЙ СВІТ ( на основі їх предметно-практичної діяльності )

ОСОБЛИВОСТІ КОНКРЕТИЗАЦІЇ УЯВЛЕНЬ СЛАБОЗОРИХ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ ПРО ОТОЧУЮЧИЙ СВІТ ( на основі їх предметно-практичної діяльності )

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КОНКРЕТИЗАЦІЇ УЯВЛЕНЬ СЛАБОЗОРИХ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ ПРО ОТОЧУЮЧИЙ СВІТ ( на основі їх предметно-практичної діяльності )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
МАЛЮХОВА Наталія Іванівна
УДК 371.9
ОСОБЛИВОСТІ КОНКРЕТИЗАЦІЇ УЯВЛЕНЬ СЛАБОЗОРИХ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ
ПРО ОТОЧУЮЧИЙ СВІТ
( на основі їх предметно-практичної діяльності )
13.00.03. – Корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті дефектології АПН України.
Науковий керівник: -кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник ВАВІНА Людмила Сергіївна, Інститут дефектології АПН України, завідувач лабораторії тифлопедагогіки.
Офіційні опоненти: -доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник КОЗЛЕНКО Микола Панасович, Інститут дефектології АПН України, головний науковий співробітник лабораторії олігофренопедагогіки;
-кандидат педагогічних наук РЕМАЖЕВСЬКА Віра Миколаївна, Львівський обласний науково-методичний інститут освіти, завідувач лабораторії спеціальної педагогіки.
Провідна установа : -Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, кафедра тифлопедагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться “ 30 ” листопада 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 при Інституті дефектології АПН України ( 04060 , Київ, вул. М.Берлінського, 9 ).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту дефектології АПН України за адресою : 04060, Київ, вул. М.Берлінського, 9.
Автореферат розісланий “29” жовтня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЖУК Т.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним з важливих завдань всебічного розвитку дитини з глибокими вадами зору є формування у неї правильних уявлень про оточуючий світ. Актуальність цього завдання обумовлюється тим, що відсутність повноцінного зору обмежує можливості безпосереднього чуттєвого сприймання предметів і явищ природи і тим самим ускладнює формування у дитини уявлень як одного з найважливіших психічних процесів. Важкі порушення зору обумовлюють сенсорний дефіцит, що, в свою чергу, призводить до зниження рівня розвитку чуттєвого сприймання і пізнання. Через це уявлення дітей з глибокими порушеннями зору при спонтанному їх формуванні виявляються звуженими внаслідок повного або часткового випадіння та редукування зорових образів. Вони фрагментарні, схематичні, мають низький рівень узагальненості.
Для дітей з інтелектуальною недостатністю, як відомо, теж властивий уповільнений темп сприймання, що ускладнює всебічне пізнання спостережуваних предметів, вузькість сприймання, внаслідок чого знижується чіткість та одночасність сприймання, особливо групи предметів, порушується орієнтація в новій ситуації. Уповільнений темп і вузькість сприймання порушують його цілісність.
У дітей зі складним дефектом обидва порушення (наприклад, слабозорість і розумова відсталість чи затримка психічного розвитку) ускладнюють один одного, створюють специфічні утруднення в сприйманні навколишнього світу. Щоб запобігти ці недоліки, уявлення таких дітей необхідно цілеспрямовано формувати. У зв’язку з цим в навчанні і вихованні дітей зі складним дефектом (глибоким порушенням зору й інтелектуальною недостатністю) важливого значення набуває пошук шляхів формування уявлень про предмети та явища довкілля.
У загальній психологічній і педагогічній літературі особливості формування уявлень у дітей досліджувалися в багатьох теоретико- експериментальних працях (Б.Г.Ананьєв, А.І.Великороднова, Л.В.Занков, Б.І.Ігнатьєв, М.М.Нудельман, Б.М.Теплов, Ф.М.Шемякін та інш.).
Засоби формування уявлень про об’єкти довкілля у сліпих дітей досліджували А.С.Ганджій, В.С.Ізотова , І.С.Моргуліс, Б.К.Тупоногов, Н.С.Царик та ін.
Особливості сприймань і відчуттів розумово відсталих дітей детально вивчались психологами і педагогами (К.В.Вересотська, М.П.Козленко, К.М.Кудрявцева, М.М.Нудельман, І.М.Соловйов, Н.М.Стадненко та ін.).
Вивчення ж проблем навчання і виховання дітей зі складними порушеннями розвитку розгортаються повільно, не задовольняють гострої потреби шкільної практики у науковому обгрунтуванні шляхів і засобів їх корекційного навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КОНКРЕТИЗАЦІЇ УЯВЛЕНЬ СЛАБОЗОРИХ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ УЧНІВ ПРО ОТОЧУЮЧИЙ СВІТ ( на основі їх предметно-практичної діяльності )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок