Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ СТИМУЛЮВАННЯ зовнішньоекономічної ДІЯЛЬНОСТІ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ СТИМУЛЮВАННЯ зовнішньоекономічної ДІЯЛЬНОСТІ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

Назва:
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ СТИМУЛЮВАННЯ зовнішньоекономічної ДІЯЛЬНОСТІ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЛІНЕЦЬ ЛЕСЯ БОГДАНІВНА
УДК 339.54:339.9
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ СТИМУЛЮВАННЯ зовнішньоекономічної ДІЯЛЬНОСТІ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу Тернопільського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Штефанич Дмитро Андрійович,
Інститут економіки і підприємництва,
завідувач кафедри маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Луцишин Зоряна Орестівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Сищук Андрій Артемович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри міжнародних економічних відносин
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра міжнародної економіки, м.Донецьк
Захист відбудеться „6” жовтня 2005р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 в Тернопільському державному економічному університеті за адресою: 46004, м.Тернопіль, вул. Львівська, 11, корпус 11, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного економічного університету за адресою: 46004, м.Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий „3” вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.П.Адамик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність наукової розробки обраної теми для України обумовлена як глобальними тенденціями функціонування світової економічної системи, так і дією взаємопов’язаних між собою внутрішніх факторів: перехід до ринкової економіки та подолання трансформаційної кризи (перша половина 90 –х рр.) в умовах дефіциту власних фінансових ресурсів; руйнування багатьох виробничих комплексів із завершеним циклом; неефективна структура використання залучених іноземних коштів; бездієва і невиважена система надання податкових пільг, преференцій; відсутність стратегічної збалансованої програми розвитку експорто- та імпортоорієнтованих галузей, яка враховувала б і міжсезонні ринкові коливання. В нинішніх умовах від системного стимулювання розвитку ЗЕД у значній мірі залежатиме стабілізація як зовнішньоекономічної ситуації України вцілому, так і її фінансового стану, зокрема, створення умов для виходу вітчизняної економіки на траєкторію сталого економічного зростання. Тому для підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) надзвичайно важливе значення має розробка системи ефективних заходів ринкового, зокрема фінансово-кредитного стимулювання ЗЕД.
Важливу роль у теоретичному та емпіричному дослідженні питання стимулювання ЗЕД з використанням фінансово-кредитних інструментів відіграють праці Ю.Вільгельма, М.Боскіна, Г.Вітлинського, В.Гейла, Н.Кальдора, А.Лаффера, П.Ліндерта, Р.Мак Леода, К.Мейера, П.Мінаріка, Ф.Хайека, Д.Хартмана.
Вагомий внесок у розробку питань стимулювання зовнішньоекономічної діяльності зробили І.Балабанов, І.Бураковський, В.Вергун, А.Кредісов, Л.Красавіна, Д.Лук’яненко, В.Новицький, Ю.Осіпов, В.Сіденко.
Різні аспекти з проблем формування системи регулювання ЗЕД розглядаються у роботах сучасних вітчизняних науковців А.Гальчинського, О.Гребельника, З.Луцишин, Ю.Макогона, Є.Савельєва, А.Сищука, А.Філіпенка, Д.Штефанича та ін.
Питання фінансового регулювання прямих іноземних інвестицій (ПІІ) та спільного підприємництва досліджували О.Василик, С.Євстратов, М.Козлов, А.Кузнєцов, Ю.Константінов, В.Ломакін, В.Шастітко, В.Суторміна, С.Юрій. Податки, як дієвий інструмент регулювання зовнішньоекономічної діяльності знайшли своє відображення у роботах М.Чамова, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ СТИМУЛЮВАННЯ зовнішньоекономічної ДІЯЛЬНОСТІ У СВІТОВІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок