Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізичне моделювання хіміко-біологічних сенсорів на основі поверхневого плазмонного резонансу

Фізичне моделювання хіміко-біологічних сенсорів на основі поверхневого плазмонного резонансу

Назва:
Фізичне моделювання хіміко-біологічних сенсорів на основі поверхневого плазмонного резонансу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ ім. В. Є. Лашкарьова
РЕНГЕВИЧ Олена вікторівна
УДК 535.394
539.233
Фізичне моделювання хіміко-біологічних сенсорів на основі поверхневого плазмонного резонансу
01.04.01 – фізика приладів, елементів та систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова
Національної Академії Наук України
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук
Бeкетов Геннадій Вікторович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Фекешгазі Іштван Вінцийович,
Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
завідувач відділу нелінійних оптичних систем
доктор фізико-математичних наук, професор
Пасічник Юрій Архипович,
Національний педагогічний університет
ім. М. Драгоманова,
професор кафедри загальної фізики
Провідна установа: |
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, кафедра оптики, м. Киів.
Захист відбудеться 15 жовтня 2004 р. о 1415 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради К .199.01 в Інституті фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України за адресою: 03028, Київ-28, проспект Науки, 45
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України (03028, Київ - 28, проспект Науки, 45).
Автореферат розісланий " " вересня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Охріменко О.Б.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ефект поверхневого плазмонного резонансу (ППР) привертає увагу дослідників протягом останніх 2-3 десятиріч. Значний інтерес до цього явища обумовлений можливістю досить простими засобами підвищити на кілька порядків амплітуду електромагнітної хвилі на межі поділу двох середовищ, що робить ППР надзвичайно чутливим до властивостей поверхні, таких, як шорсткість, наявність адсорбованої речовини та до оптичних властивостей середовища біля межі поділу.
Фізичні та математичні основи цього ефекту були з’ясовані досить давно, але вагомі практичні застосування даного явища почали з’являтися лише протягом останніх десяти - п’ятнадцяти років.
Зокрема, явище поверхневого плазмонного резонансу в останній час активно використовується для створення сенсорів хімічних та біологічних речовин, потреба в яких неухильно зростає з розвитком індустрії та мікробіології. Це зумовлено якісним переходом біологічної науки від дослідження біологічних структур до вивчення безпосередньої взаємодії біомолекул.
Найбільшого поширення сенсори на основі явища ППР набули останнім часом у біології. Це пов’язано з тим, що метод ППР дає можливість ефективно реєструвати специфічні біомолекулярні реакції та давати їм кількісну оцінку. У типовому експерименті молекули одного типу, що належать до комплементарної пари, такої, як антиген – антитіло, фермент – субстрат, тощо, іммобілізують на поверхні плазмон-несучого покриття, яке потім приводиться у контакт із пробою. У випадку наявності в пробі комплементарних біомолекул, відбувається їх зв’язування з молекулами першого типу, тобто адсорбція. При цьому спостерігається зсув резонансного кута ППР, який у певних межах пропорційний кількості адсорбованої речовини. На основі ППР можливо побудувати надчутливі прилади для контролю біологічних взаємодій у режимі реального часу. Слід зауважити, що існуючі сенсори на основі ППР, в основному, обмежуються вимірюванням лише найбільш чутливого параметра спектра ППР, а саме кутового положення мінімуму резонансної кривої. Але потенційні можливості спектроскопії поверхневого плазмонного резонансу можуть бути значно ширшими, за умови використання повної інформації, що міститься у спектральній кривій. У цьому випадку можна визначити не лише кількість адсорбованої речовини, але й додаткові параметри, такі, як показник заломлення, товщину шару, тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фізичне моделювання хіміко-біологічних сенсорів на основі поверхневого плазмонного резонансу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок