Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність застосування ТАРГИ СУПЕР І ЕМІСТИМУ С У посівах сої в умовах ПРАВОБЕРЕЖНОго ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Ефективність застосування ТАРГИ СУПЕР І ЕМІСТИМУ С У посівах сої в умовах ПРАВОБЕРЕЖНОго ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
Ефективність застосування ТАРГИ СУПЕР І ЕМІСТИМУ С У посівах сої в умовах ПРАВОБЕРЕЖНОго ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,28 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дніпропетровський державний аграрний університет
ГОЛОДРИГА ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 632.954:633.34:631.811.98
 
Ефективність застосування ТАРГИ СУПЕР І ЕМІСТИМУ С
У посівах сої в умовах ПРАВОБЕРЕЖНОго
ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.01 – загальне землеробство
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік АН ВШ України
ГРИЦАЄНКО Зінаїда Мартинівна, Уманський
державний аграрний університет, завідувач кафедри
біології
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік АН ВШ України
ГУДЗЬ Володимир Павлович, Національний аграрний
університет, професор кафедри землеробства
доктор сільськогосподарських наук, професор
ХРАМЦОВ Леонід Іванович, Дніпропетровський
державний аграрний університет, професор кафедри
рослинництва
Провідна установа – Подільський державний аграрно-технічний університет.
м. Кам’янець-Подільський, кафедра землеробства.
Захист дисертації відбудеться 21 жовтня 2005 р. о 10оо годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.804.02 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, аудиторія 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 19 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мицик О.О.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема збільшення виробництва білку й жиру в нашій країні стоїть гостро, тому в даний час розвитку землеробства велику увагу стали приділяти вирощуванню білково-олійної культури – сої, яка відіграє вирішальну роль у харчовому і кормовому балансах і є найпоширенішою серед зернобобових і олійних культур. За поживністю соя перевищує всі польові культури і не має собі рівних за темпами росту її виробництва (Бабич А.О., 1995.,Сагайдак И.В., 1990) Площа світових посівів сої за останні 10 років зросла від 50 млн. до 70 млн. га, а світове виробництво її насіння – від 101 до 156 млн. тон (Корецький А.П., 2002).
Одним із факторів стримуючих розповсюдження сої у виробництві є забур’яненість її посівів в результаті чого формуються низькі урожаї цієї культури в умовах правобережного Лісостепу України. Агротехнічні заходи боротьби з бур’янами не забезпечують чистоти її посівів на протязі вегетаційного періоду, тому у всіх розвинених країнах світу поряд з агротехнічними заходами захисту використовують гербіциди, які знищують бур’яни своєчасно, що сприяє поліпшенню поживного режиму ґрунту і створюються умови для отримання високого урожаю сої. Виходячи з цього, застосування гербіцидів у посівах сої є невід’ємним елементом інтенсивної технології ( Бабич А., Борона В., Задорожній В., 2001).
Проте у зв’язку з сучасною екологічною ситуацією забруднення навколишнього середовища необхідно створювати нові технології застосування гербіцидів у посівах сої при яких рослини формували високий урожай, були б екологічно безпечними для здоров’я людини і несли найменше пестицидне навантаження на ґрунт і природу в цілому.
Одним із елементів сучасних технологій хімічного захисту сої від бур’янів може бути застосування біостимуляторів росту, які спрямовано регулюють найважливіші процеси в рослинному організмі, найповніше реалізують потенційні можливості сорту, що підвищує стійкість рослин до несприятливих факторів середовища у тому числі і бур’янів (Грицаєнко З. М., 2001).
Саме доцільності раціонального поєднання гербіциду і біостимулятора росту на посівах сої були присвячені наші дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною програми досліджень кафедри біології Уманського державного аграрного університету „Розробка комплексних екологічно безпечних систем боротьби з бур’янами із застосуванням гербіцидів сумісно з біостимуляторами росту в посівах сільськогосподарських культур”, номер державної реєстрації 0197 U 013586.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Ефективність застосування ТАРГИ СУПЕР І ЕМІСТИМУ С У посівах сої в умовах ПРАВОБЕРЕЖНОго ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок