Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНІ ДОМІНАНТИ ХУДОЖНІХ СТИЛІВ ПОЛЬСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ

МОВНІ ДОМІНАНТИ ХУДОЖНІХ СТИЛІВ ПОЛЬСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ

Назва:
МОВНІ ДОМІНАНТИ ХУДОЖНІХ СТИЛІВ ПОЛЬСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
МОКЛИЦЯ Андрій Володимирович
УДК 81’38:821.162.1
МОВНІ ДОМІНАНТИ ХУДОЖНІХ СТИЛІВ
ПОЛЬСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ
10.02.03 – слов’янські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Кравчук Алла Миколаївна,
завідувач кафедри польської філології
Львівського національного університету
імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Черниш Тетяна Олександрівна,
професор кафедри полоністики Інституту
філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка;
кандидат філологічних наук
Лазаренко Олеся Миколаївна,
молодший науковий співробітник відділу
західно- і південнослов’янських мов Інституту
мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України.
Провідна установа: Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра словацької філології, м. Ужгород.
Захист відбудеться 14 березня 2006 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 при Інституті української мови НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано 12 лютого 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук І. А. Самойлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення проблем художнього стилю є одним з пріоритетних напрямів сучасної лінгвістичної науки. Однак велика кількість досліджень, присвячених цьому питанню, не стільки вирішує сутність проблеми, скільки збільшує питому вагу різноманітних теорій і методологій. Орієнтуватись у величезному полі наукових праць з проблеми художнього стилю стає дедалі важче. Річ не тільки в різних підходах чи характеристиках з позицій різних наук гуманітарного спрямування, які так чи інакше проектуються на лінгвістичні теорії (літературознавство, мистецтвознавство, естетика та ін). Усе це, без сумніву, створює додаткові перспективи для розвитку стилістики, але не вирішує її основних проблем. Скажімо, досі не визначені ознаки художнього стилю, які можна було б назвати аксіоматичними (порівн. узагальнену модель формулювання: “парадоксальною властивістю художнього стилю є відсутність будь-яких характерних ознак”, варіації якої можна знайти на сторінках багатьох лінгвістичних досліджень).
В українському і польському мовознавстві проблеми стилю досліджували й досліджують С.Я.Єрмоленко, А.К.Мойсієнко, В.А.Чабаненко, В.С.Ващенко, Л.І.Мацько, Н.Д.Бабич, М.М.Пилинський, Н.М.Сологуб, Л.О.Ставицька, П.С.Дудик, О.Д.Пономарів, Г.Курковська, С.Скорупка, З.Клеменсевич, А.Вежбицька, Б.Хшастовська, Т.Скубалянка, М.Маєнова, К.Будзик, Є.Бартмінський, А.Вільконь, Я.Пузиніна, Р.Токарський, А.Пайдзінська, Т.Добжинська та ін. Однак у працях названих авторів важко знайти якусь константу, яка дала б змогу звузити коло питань стосовно стилю. Складається ситуація, коли кожна вагома праця загострює проблеми, а не вирішує їх.
Усе це залишає відкритим вивчення теоретичних проблем стилю.
Відсутність чітко окресленої концепції художнього стилю в теоретичній площині проектується у сферу практики. Відсутні чіткі критерії для визначення основних ознак індивідуальних стилів, наслідком чого є суперечливе бачення стилістичних явищ в текстах окремих письменників та художньої літератури в цілому. Скажімо, якщо у творчості одного письменника є елементи різних стилів, це вимагає виваженого аналізу, який має відповісти на важливі запитання: яким чином ці елементи поєднуються, як взаємодіють, яка їх ієрархія тощо.
Стилістичні дослідження, які мають відношення до літературного процесу в Польщі кінця ХІХ – І половини ХХ ст., можна розділити на два магістральних русла: 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОВНІ ДОМІНАНТИ ХУДОЖНІХ СТИЛІВ ПОЛЬСЬКОГО МОДЕРНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок