Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ЯК ЧИННИК МОТИВАЦІЇ УЧІННЯ ДІТЕЙ

СТИЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ЯК ЧИННИК МОТИВАЦІЇ УЧІННЯ ДІТЕЙ

Назва:
СТИЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ЯК ЧИННИК МОТИВАЦІЇ УЧІННЯ ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
КУЛЕША МИРОСЛАВА МИРОНІВНА
УДК 37.015.3+159.947.5+376.64
СТИЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ
ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ
ЯК ЧИННИК МОТИВАЦІЇ УЧІННЯ ДІТЕЙ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Москалець Віктор Петрович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника, кафедра загальної
та експериментальної психології, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Савчин Мирослав Васильович,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
кафедра психології, завідувач;
кандидат психологічних наук, доцент
Марусинець Мар’яна Михайлівна,
Мукачівський гуманітарно-педагогічний інститут,
проректор із навчальної роботи.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, лабораторія психології
особистості ім. П.Р.Чамати, м. Київ.
Захист відбудеться 4 листопада 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
Автореферат розісланий 2 жовтня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.П.Овсянецька


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Гуманізація освіти, інтегруючий сенс якої полягає у формуванні гармонійно розвиненої особистості, це, насамперед, гуманізація взаємин між учителем та учнем, вихователем і вихованцем. Ключовою умовою реалізації цієї парадигми є постійне вдосконалення педагогічного спілкування на засадах гуманістичної етики на всіх етапах навчально-виховного процесу.
Одним із закономірних проявів руху української освіти курсом гуманізації є тенденція посилення уваги до проблем соціального сирітства, яка виразно виявилась за останні шість-сім років. У мас-медіа і в наукових дослідженнях, присвячених питанням сімейного неблагополуччя, дитячої злочинності та девіантної поведінки, йдеться про зростання цих зловісних явищ. Особливо тривожними симптомами є “помолодшення” дитячої злочинності і девіантності (все молодші стають на цей шлях), збільшення кількості “дітей вулиці”, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, залишаються однією з найбільш соціально занедбаних і найменш психологічно захищених спільнот нашої країни, а сирітське середовище акумулює в собі складні проблеми їх соціального становища та психічного стану.
В Україні кількість вихованців у школах-інтернатах невпинно росте. За даними дослідження Державного інституту проблем сім’ї та молоді, на 1 січня 2003 року у нас діяло 52 школи-інтернати, в яких навчалось 12590 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Порівняно з 1995 р. кількість таких дітей у школах-інтернатах, що стають для них домівками, зросла на 32%. А відтак важливим психолого-педагогічним завданням є створення таких умов у цих школах, за яких діти, які змушені жити в них, хоч якоюсь мірою почувалися там як у рідному домі, щоб притупилася гострота депривації батьківської турботи. Ключовим чинником успішного вирішення цього завдання є ґрунтовне утвердження в школах-інтернатах гуманістичного педагогічного спілкування з урахуван-ням специфіки педагогічної роботи в цих закладах.
Але на сьогоднішній день психолого-педагогічні особливості організації навчально-виховного процесу у дитячих будинках та школах-інтернатах вивчаються епізодично окремими дослідниками, а стилі педагогічного спілкування в них у гуманістичному ракурсі фактично не вивчені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СТИЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ЯК ЧИННИК МОТИВАЦІЇ УЧІННЯ ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок