Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,97 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
ЛОПАТЮК Микола Володимирович
УДК 633.241
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ
ВИНОМАТЕРІАЛІВ
05.18.07 – Технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Ялта – 2004


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті винограду і вина "Магарач", УААН, м. Ялта
Науковий керівник: доктор технічних наук,
Заслужений винахідник України
САЧАВО МИХАЙЛО СЕРГІЙОВИЧ,
інститут винограду і вина "Магарач",
зав. коньячною лабораторією
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
МАКАРОВ ОЛЕКСАНДР СЕМЕНОВИЧ,
інститут винограду і вина "Магарач",
зав. лабораторією ігристих вин
кандидат технічних наук,
БІЛЯКІВ ВАЛЕРІЙ СЕРГІЙОВИЧ,
Колективний аграрно-промисловий
комплекс "Ізумрудний",
директор
Ведуча організація: Національний університет харчових
технологій, кафедра біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 12 лютого 2004 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 53.365.02 в Інституті винограду і вина "Магарач", УААН, за адресою: 98600, Автономна республіка Крим, м. Ялта, вул. Кірова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту винограду і вина "Магарач".
Автореферат дисертації розісланий 10.01. 2004 р.
Учений секретар спеціалізованої ради,
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник Бузні А.Н.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією з актуальних проблем коньячного виробництва України є недостатня забезпеченість сировиною і часом невисока її якість. Це зв'язано з тим, що в процесі бродіння коньячних виноматеріалів утворюється підвищена кількість вищих (сивушних) спиртів, у тому числі самого небажаного – ізоамілового спирту, вміст якого доходить до 60 % від вмісту всіх інших домішок.
У зв'язку з тим, що вищі спирти утворюються, в основному, у результаті реакцій дезамінування амінокислот у процесі бродіння сусла, істотне регулювання їх вмісту може бути досягнуте шляхом вивчення й ефективного впливу на фактори, що обумовлюють їхнє утворення.
За даними В.И.Нілова, Г.Г.Валуйко, Н.И.Бур'ян, Ж.Ріберо-Гайона й ін. авторів основними з зазначених факторів є амінокислотний склад початкового сусла, раса використовуваних дріжджів і умови їхнього азотного живлення.
Загальновідомо, що при переробці некондиційного винограду отримують некондиційні виноматеріали, які у коньячному виробництві не використовуються, а направляються на перегонку з одержанням спирту-сирцю виноградного, що є збитковим.
У зв'язку з цим, актуальними є також дослідження процесів бродіння виноградного сусла з некондиційного винограду з метою підвищення якості одержуваних виноматеріалів і коньячних спиртів до рівня якості цих продуктів, одержуваних з кондиційного винограду.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи входила в план науково-дослідних робіт ІВіВ "Магарач" УААН (№ гос. реєстрації 01964U010345).
Ціль досліджень. Удосконалення технології коньячних виноматеріалів, у тому числі з некондиційного винограду, що забезпечують одержання високоякісних коньячних спиртів.
Задачі досліджень - вивчення різних факторів і закономірностей, що обумовлюють утворення летких домішок при бродінні виноградного сусла, у тому числі вплив дріжджів роду Schizosaccharomyces, різного азотного живлення дріжджів і введення в сусло етилового спирту.
Об'єкт досліджень – коньячні виноматеріали, у тому числі з некондиційного винограду.
Предмет досліджень – процес зброджування коньячних виноматеріалів дріжджами роду Schizosaccharomyces, в умовах різного азотного живлення дріжджів і в присутності додатково введеного етилового спирту.
Наукова новизна проведених досліджень полягає в тому, що в результаті їхнього виконання встановлені закономірності одержання якісних коньячних спиртів з виноматеріалів, приготовлених шляхом зброджування виноградного сусла дріжджами роду Schizosaccharomyces, із проведенням азотного підживлення дріжджів, а також з некондиційного винограду з введенням у сусло при зброджуванні спирту етилового, у тому числі виноградного походження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОНЬЯЧНИХ ВИНОМАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок