Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-філософський аналіз становлення громади та громадянського суспільства як чинників духовного розвитку соціуму (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ)

Соціально-філософський аналіз становлення громади та громадянського суспільства як чинників духовного розвитку соціуму (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ)

Назва:
Соціально-філософський аналіз становлення громади та громадянського суспільства як чинників духовного розвитку соціуму (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
„КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бойко Юрій Анатолійович
УДК 130.122: 316.3 (477)
Соціально-філософський аналіз становлення громади та громадянського суспільства
як чинників духовного розвитку соціуму
(НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Національного аграрного університету.
Науковий керівник - кандидат філософських наук, доцент
Чекаль Леонід Андрійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, старший
науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
Національний інститут стратегічних
досліджень, вчений секретар;
кандидат філософських наук, доцент
Павлов Валерій Лук’янович,
Національний університет
харчових технологій,
доцент кафедри філософії.
Захист відбудеться “21” червня 2007 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.002.21 Національного технічного університету України „Київський Політехнічний Інститут”, 03056, Київ, пр. Перемоги, 37, корп. № 7, ауд. 514.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України „Київський Політехнічний Інститут”, 03056, Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “18” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Романовська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах національно-культурного і духовного відродження України особливо актуальним стає дослідження тих чинників, які сприяли демократичним трансформаціям соціальних практик, поступовому формуванню національної самосвідомості українців. Нині особливого значення набувають засвоєння уроків та осягнення здобутків минулого, особливостей тяжкого просування українського суспільства до омріяної незалежної соціальної держави й громадянського суспільства.
Для сучасної України надважливим завданням є становлення громадянського суспільства та відповідної йому системи цінностей. При цьому очевидно, що рівень духовного розвитку людей визначальним чином зумовлюється мірою їх свободи, правової й соціальної захищеності, а, отже, – рівнем громадянськості даного соціуму. В цьому контексті актуальним є соціально-філософський аналіз становлення громадянського суспільства в Україні як чинника духовного розвитку українського соціуму. Адже всі суспільні процеси й перетворення, діалог “влада – народ”, формування контролю за владою з боку громадськості мають бути пояснені представниками гуманітарних та суспільствознавчих сфер: філософів, політологів, соціологів, психологів, культурологів. Саме такою багатоаспектністю і відрізняється тема дослідження.
Актуальність окресленої проблематики визначають не лише реалії сьогоденних громадських та державотворчих процесів, але й спрямованість у майбутнє українського суспільства. І оскільки Україна стала на шляхи побудови правової соціальної держави й потужного громадянського суспільства, – маємо усвідомити, що найвищою цінністю у такому суспільстві є людина, її духовний світ та моральні цінності.
У дослідницькій літературі феномени громади й громадянського суспільства викликали неоднозначні, а часом – і суперечливі міркування, дефініції й оцінки. Тривають дискусії стосовно їх виникнення, розвитку й особливостей в Україні. Багато філософів, культурологів, істориків, політологів торкались в своїх працях питань особливостей виникнення й засад громадянського суспільства та багатовимірності цих процесів в Україні. Але проблему взаємозв’язку становлення духовності українського соціуму з розвитком громади й громадянського суспільства можна охарактеризувати як недосліджену. А тому зрозумілою є нагальна потреба поглибленого вивчення як ґенези української громади й громадянського суспільства на ґрунті соціально-філософського аналізу підходів до засад такого суспільства в історії філософії, – так і висвітлення впливу зазначених чинників на рівень духовного розвитку українського соціуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Соціально-філософський аналіз становлення громади та громадянського суспільства як чинників духовного розвитку соціуму (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок