Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНІНИ ГОРОХОВИЧ (1913-1997)

ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНІНИ ГОРОХОВИЧ (1913-1997)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНІНИ ГОРОХОВИЧ (1913-1997)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,07 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ПАЛІЙЧУК ОКСАНА МИХАЙЛІВНА
 
УДК 37(71)(092)
ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ
АНТОНІНИ ГОРОХОВИЧ (1913-1997)
Спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Чернівецькому національному університеті
імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Завгородня Тетяна Костянтинівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Савчук Борис Петрович,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
професор кафедри історіографії
та джерелознавства;
кандидат педагогічних наук, професор
Коваленко Євгенія Іванівна,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя,
професор кафедри загальної та соціальної
педагогіки і соціальної роботи
Захист відбудеться “ 23 ” жовтня 2007 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01. у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зала Будинку вчених
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79)
Автореферат розісланий “22 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Р.Кирста
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Державні документи суверенної України (Конституція України, Закон України “Про освіту”, Державна національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття), Концепція національного виховання, Концепція громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ ст.) акцентують увагу на вихованні національно свідомої, духовно багатої, високоморальної особистості громадянина, здатного перетворити свою країну у розвинену європейську демократичну державу.
Одним із основних шляхів реформування навчально-виховного процесу, згідно Державної національної програми “Освіта” (Україна ХХІ століття), є формування теоретико-методологічних засад національної системи виховання з урахуванням вітчизняного і зарубіжного досвіду та активний обмін надбаннями духовної культури між усіма народами, що населяють Україну, а також з українською діаспорою. З цього погляду вкрай важливо творчо використати вагомі теоретичні надбання і великий практичний досвід українців, які з різних причин і мотивів залишаючи свою країну, не тільки зберегли багатовікові досягнення рідного народу в сфері навчання й виховання дітей та молоді, а примножили й збагатили їх досвідом, набутим на чужині.
Не випадково, як зауважує Н.Гупан, 88,7 % загальної кількості наукових історико-педагогічних праць, виконаних протягом останніх 20 років, були присвячені інтелектуально-науковому життєпису українських педагогів, які зробили вагомий внесок у розвиток вітчизняної педагогічної науки і яких свого часу не було належно поціновано. Завдяки цим дослідженням до сучасного національного історико-педагогічного дискурсу введено творчу спадщину відомих у всьому світі українських учених Г.Ващенка, А.Волошина, І.Огієнка (митрополита Іларіона), С.Русової, С.Сірополка, С.Смаль-Стоцького, Я.Чепіги та багатьох інших.
У цьому ж контексті заслуговує на серйозну увагу педагогічна, наукова, літературна, громадська та культурно-просвітницька діяльність Антоніни Горохович (1913-1997) – невтомної подвижниці на ниві просвітництва українського народу як у міжвоєнний період на західноукраїнських землях, так і у другій половині ХХ ст. в Канаді. За більш ніж 60 років плідної багатогранної діяльності вона виховала не одне покоління українців – патріотів своєї Батьківщини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ІДЕЇ ТА ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНІНИ ГОРОХОВИЧ (1913-1997)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок