Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУВАННЯ ДИСКОПОДІБНИХ ПОКОВОК З ПОПЕРЕДНЬО СФОРМОВАНИМ ПОЛЕМ ДЕФОРМАЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПЛАСТИЧНОСТІ МЕТАЛУ

КУВАННЯ ДИСКОПОДІБНИХ ПОКОВОК З ПОПЕРЕДНЬО СФОРМОВАНИМ ПОЛЕМ ДЕФОРМАЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПЛАСТИЧНОСТІ МЕТАЛУ

Назва:
КУВАННЯ ДИСКОПОДІБНИХ ПОКОВОК З ПОПЕРЕДНЬО СФОРМОВАНИМ ПОЛЕМ ДЕФОРМАЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПЛАСТИЧНОСТІ МЕТАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Кузьміна Ольга Михайлівна
УДК 621.735
КУВАННЯ ДИСКОПОДІБНИХ ПОКОВОК
З ПОПЕРЕДНЬО СФОРМОВАНИМ ПОЛЕМ ДЕФОРМАЦІЙ
ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПЛАСТИЧНОСТІ МЕТАЛУ
Спеціальність 05.03.05
"Процеси та машини обробки тиском"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній металургійній академії України
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, доцент Гринкевич Володимир Олександрович, Національна металургійна академія України, м. Дніпропетровськ, доцент кафедри обробки металів тиском.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук Рябічева Людмила Олександрівна, завідуюча кафедрою “Прикладне матеріалознавство”, Східноукраїнський Національний університет ім. В.І.Даля Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ;
кандидат технічних наук Чумаков Борис Миколайович, професор кафедри обробки металів тиском, Запорізький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Провідна установа:
Донбаська державна машинобудівна академія (кафедра обробки металів тиском) Міністерства освіти і науки України, м. Краматорськ Донецької області.
Захист відбудеться "_13_"___березня__2007 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.084.02 Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий 9 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Должанський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси одержання деталей куванням та обємним штампуванням є технологічною основою сучасного машинобудування. У машинобудуванні широко розповсюджені дископодібні вироби (диски, кільця, колеса, шайби і т.п.), які отримують здебільшого за допомогою багатопереходних технологій, тому властивості кінцевого виробу формуються протягом декількох операцій. Проте при проектуванні технологічних процесів історія деформування зазвичай не враховується. Це спричиняє непрогнозованість поля деформацій по перерізу виробу, і, як результат, непрогнозованість комплексу властивостей виробу. В свою чергу, це призводить до невиконання технічних умов щодо механічних властивостей дископодібних поковок.
Фактором, що ускладнює задачу, є відсутність простих та надійних теоретичних залежностей по визначенню впливу основних технологічних параметрів (ступінь та швидкість деформації, температура, фактор форми, умови на контакті та ін.) на кінцевий розподіл нерівномірності деформації (яка, по суті, оцінюється нерівномірністю макро- та мікроструктури ). Це зумовлює великий обсяг експериментальних досліджень при аналізі існуючих та проектуванні нових технологій, оскільки треба враховувати вплив історії деформування металу на попередніх етапах його формозміни.
Службові властивості та технологічна пластичність дископодібних поковок залежать від певного розподілу нерівномірності деформацій. Однак рівень вивченості цієї залежності до наявної роботи не дозволяв відслідкувати формування поля деформацій на всіх етапах пластичного деформування, при їх виробництві за багатопереходними технологіями, зокрема на передостанньому переході, що призводить до надлишкових витрат металу, браку та ін.
Таким чином, робота, спрямована на удосконалення багатопереходної технології кування дископодібних виробів з попередньо сформованим полем деформацій для забезпечення певного рівня механічних властивостей металу, а також методів теоретичного і експериментального аналізу поля деформацій у процесі кування, є актуальною.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Виконання дисертаційної роботи пов'язане з науково-дослідними роботами кафедри ОМТ Національної металургійної академії України. Ряд досліджень виконаний у рамках наступних тем: ДР № 0103U003217, ДР № 0103U002285, виконавцем яких була автор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КУВАННЯ ДИСКОПОДІБНИХ ПОКОВОК З ПОПЕРЕДНЬО СФОРМОВАНИМ ПОЛЕМ ДЕФОРМАЦІЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПЛАСТИЧНОСТІ МЕТАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок