Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСКРЕТНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧИСЛОВИМИ ПОСЛІДОВНОСТЯМИ

ДИСКРЕТНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧИСЛОВИМИ ПОСЛІДОВНОСТЯМИ

Назва:
ДИСКРЕТНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧИСЛОВИМИ ПОСЛІДОВНОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,79 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ

Пустюльга Сергій Іванович

УДК 515.2
ДИСКРЕТНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧИСЛОВИМИ ПОСЛІДОВНОСТЯМИ
Спеціальність 05.01.01. –
“Прикладна геометрія, інженерна графіка”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Луцькому державному технічному університеті (ЛДТУ) Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант:
- академік АН Вищої школи України, доктор технічних наук, професор КОВАЛЬОВ Сергій Миколайович, завідувач кафедри нарисної геометрії, інженерної та машинної графіки Київського національного університету будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти:
- заслужений діяч науки і техніки України, академік АІН України, доктор технічних наук, професор
НАЙДИШ Володимир Михайлович, завідувач кафедри прикладної геометрії і інформаційних технологій проектування Таврійської державної агротехнічної академії (м. Мелітополь);
- доктор технічних наук, професор
ПУГАЧОВ Євген Валентинович, професор кафедри архітектури Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне);
- доктор технічних наук, професор
МАРТИН Євген Володимирович, професор кафедри нарисної геометрії та графіки Національного університету “Львівська політехніка” (м. Львів).
Провідна установа: Національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра прикладної геометрії та комп’ютерної графіки, м. Київ.
Захист відбудеться “2” березня 2006р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ, Повітрофлотський проспект, 31, а.466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розіслано “31”січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.056.06__________________В.О. Плоский


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сутність наукової проблеми. На сучасному етапі ефективне рішення будь-яких наукових чи інженерних проблем практично неможливе без побудови та аналізу геометричних моделей об’єктів, певних явищ, процесів тощо. Основна перевага саме таких моделей – адекватність і наочність, тобто створювана модель із заданою точністю відображає характерні риси явища і разом із тим є максимально доступною під час досліджень. Нерідко геометрична модель може мати універсальний характер для просторів довільного числа вимірів і використовуватись для розрахунку та досліджень різних явищ, процесів. У наявній геометричній літературі під час моделювання різного роду процесів використовують два типи геометричних моделей: неперервні та дискретні.
Значна кількість практичних задач пов’язана саме з дискретним геометричним моделюванням об’єктів, явищ, процесів, хоча б на початкових стадіях моделювання, оскільки дискретна інформація найбільш прийнятна для роботи ЕОМ. Враховуючи досить умовний поділ на дискретні та неперервні моделі, в багатьох практичних задачах важливим є наявність ефективних методів, математичних алгоритмів переходу від дискретних геометричних моделей до неперервних моделей тих же об’єктів і навпаки.
Таким чином, наукова проблема полягає в необхідності створення нової геометричної теорії дискретного формування n-вимірних геометричних образів, яка у своїй основі забезпечила б найбільш ефективний перехід до неперервних аналогів створюваних моделей.
Сучасний стан проблеми. Дискретне геометричне моделювання, як напрямок прикладної геометрії, виникло в Україні, має певну історію і активно розвивається в сучасний період. Праці вчених в області дискретної геометрії, хоча досить умовно, можна розділити на:
- роботи з дискретного представлення неперервних геометричних образів (дискретизації), коли на неперервному образі визначається множина точок або ліній, розміщення яких відповідає певним вимогам;
- роботи з дискретного формоутворення чи моделювання криволінійних геометричних образів, коли вихідні дані і результати моделювання мають дискретний вигляд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ДИСКРЕТНЕ ВИЗНАЧЕННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЧИСЛОВИМИ ПОСЛІДОВНОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок