Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЦЕ ТА РОЛЬ ЗОВНІШНЬОЇ ВЗАЄМОДІЇ У СЛІДЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

МІСЦЕ ТА РОЛЬ ЗОВНІШНЬОЇ ВЗАЄМОДІЇ У СЛІДЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
МІСЦЕ ТА РОЛЬ ЗОВНІШНЬОЇ ВЗАЄМОДІЇ У СЛІДЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Старченко Олександр Вікторович
УДК 343.98.084:35.07
МІСЦЕ ТА РОЛЬ ЗОВНІШНЬОЇ ВЗАЄМОДІЇ
У СЛІДЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі криміналістики Донецького юридичного інституту Луганського державного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Бахін Володимир Петрович,
Національна академія Державної податкової служби України,
професор кафедри кримінального права,
кримінального процесу та криміналістики.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Волобуєв Анатолій Федотович,
Харківський національний університет
внутрішніх справ, професор кафедри
криміналістики, судової медицини та психіатрії;
кандидат юридичних наук, доцент
Бірюков Валерій Васильович,
Луганський державний університет
внутрішніх справ, начальник кафедри криміналістики.
Провідна установа: Київський національний університет
внутрішніх справ, кафедра
криміналістики, МВС України (м.Київ).
Захист відбудеться 30 березня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .700.01 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 27 лютого 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Литвинов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Реформування правоохоронної діяльності в Україні вимагає оптимізації системи відповідних правовідносин, зокрема у діяльності слідчого, у вигляді конкретних заходів, які мають сприяти уникненню негативних тенденцій у цій найважливішій для українського народу галузі суспільної діяльності. Ці перетворення мають забезпечувати реалізацію та захист прав людини і громадянина, прав та законних інтересів суб’єктів кримінального процесу, правоохоронних органів та їх посадових осіб, інших юридичних осіб і держави в цілому. Відповідний комплекс проблем виникає у процесі зовнішньої взаємодії слідчого ОВС. Цей вагомий елемент організації діяльності слідчого завжди мав важливе криміналістичне та процесуальне значення.
Побудова демократичного суспільства та розвиток ринкових відносин вимагає перегляду наявної системи взаємодії слідчого не лише в рамках системи МВС, а системи боротьби зі злочинністю в цілому, структурними елементами якої є правоохоронні органи, інші структури державної влади, місцевого самоврядування та інститути громадянського суспільства. При цьому слід враховувати специфічний характер відповідних правовідносин, що виникають під час такої взаємодії. До того ж сучасний стан зовнішньої взаємодії слідчого певною мірою зумовлений історичним розвитком системи досудового слідства в Україні, особливо у перші роки становлення незалежної держави, що істотним чином зумовило сучасну ситуацію в цій сфері.
Наукове розв’язання питань правового та організаційного забезпечення взаємодії слідчого ОВС, зокрема її зовнішньої складової, має сприяти вдосконаленню як системи законодавства, яке регулює суспільні відносини в цій сфері, так і підзаконних та відомчих актів, норми яких регулюють окремі напрямки зазначеної діяльності. Відсутність законодавчого акта, норми якого регулювали б взаємодію правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю, потреба у підзаконних актах, які б відповідно до сучасних умов регламентували зовнішню взаємодію слідчого, зумовлюють необхідність відповідних проектів та концепцій.
Невирішеною залишається проблема загальної концепції сутності, принципів, характеру, завдань та форм зовнішньої взаємодії слідчого. Ситуацію ускладнює також відсутність усталеної правозастосовної практики в цій сфері. Проблемним є визначення ролі та місця недержавних суб’єктів зовнішньої взаємодії слідчого, особливо в сучасних умовах побудови демократичної, правової держави та громадянського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІСЦЕ ТА РОЛЬ ЗОВНІШНЬОЇ ВЗАЄМОДІЇ У СЛІДЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок