Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВНО-АДАПТИВНЕ КЕРУВАННЯ ДИНАМІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ЗА НАЯВНОСТІ ОБМЕЖЕНЬ НА ФАЗОВІ ЗМІННІ

АКТИВНО-АДАПТИВНЕ КЕРУВАННЯ ДИНАМІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ЗА НАЯВНОСТІ ОБМЕЖЕНЬ НА ФАЗОВІ ЗМІННІ

Назва:
АКТИВНО-АДАПТИВНЕ КЕРУВАННЯ ДИНАМІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ЗА НАЯВНОСТІ ОБМЕЖЕНЬ НА ФАЗОВІ ЗМІННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,81 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Адонін Олег Валерійович
УДК 681.513.6
АКТИВНО-АДАПТИВНЕ КЕРУВАННЯ ДИНАМІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ЗА НАЯВНОСТІ ОБМЕЖЕНЬ НА ФАЗОВІ ЗМІННІ
05.13.03 – системи та процеси керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Бодянський Євгеній Володимирович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Абрамов Юрій Олексійович,
Академія цивільного захисту України,
проректор з наукової роботи, професор кафедри пожежної автоматики та зв’язку;
кандидат технічних наук, доцент
Бобух Анатолій Олексійович,
Харківська національна академія міського господарства,
доцент кафедри теплохолодопостачання.
Провідна установа – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 22.02.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий  .01.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сьогодні адаптивні системи керування є галуззю сучасної теорії управління, що інтенсивно розвивається і відображає об’єктивну тенденцію сучасної автоматизації щодо вирішення все більш складних і універсальних задач. У зв’язку з необхідністю інтенсифікації технологічних процесів, підвищенням вимог до якості продукції, збільшенням частки нелінійних, нестаціонарних та стохастичних об’єктів адаптивні системи керування грають все більш значну роль.
Необхідно відзначити також, що в умовах значної мінливості більшості реальних об’єктів, наприклад, технологічних процесів, умов оточуючого середовища тощо та значного ступеня апріорної невизначеності, методи адаптивного керування є найбільш ефективними для вирішення конкретних задач.
Незважаючи на велику кількість робіт, присвячених проблемам адаптивного керування, алгоритмів, які враховують можливі обмеження, все-таки небагато. Разом з тим у реальних задачах завжди присутні всілякі обмеження (енергетичні, позиційні, функціональні, екологічні і т.п.) на стани, виходи, керування, похибки і т.п., неврахування яких суттєво знижує ефективність функціонування керованих систем. Крім того, традиційний підхід до синтезу адаптивних систем, заснований на теоремі розділення і принципі стохастичної еквівалентності, породжує низку проблем при керуванні суттєво нестаціонарними об'єктами. Тут, насамперед, слід зазначити низьку швидкість збіжності процесів ідентифікації, що протікають у замкненому контурі. У зв'язку з цим розробка і дослідження нових методів адаптивного керування безсумнівно є актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Харківського національного університету радіоелектроніки в межах держбюджетної теми “Розробка теоретичних основ і математичного забезпечення нейро-фаззі-систем ранньої діагностики, прогнозування і моделювання за умов апріорної та поточної невизначеності” (№ДР 0101U001762), що виконувалась згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, та госпдоговірної теми “Розробка алгоритмічного і програмного забезпечення системи керування та діагностики лінії бракування і пакування штучної шкіри”, що виконувались в Проблемній НДЛ АСУ Харківського національного університету радіоелектроніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: АКТИВНО-АДАПТИВНЕ КЕРУВАННЯ ДИНАМІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ ЗА НАЯВНОСТІ ОБМЕЖЕНЬ НА ФАЗОВІ ЗМІННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок