Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Служба в митних органах України (адміністративно-правовий і соціально-правовий аспекти).

Служба в митних органах України (адміністративно-правовий і соціально-правовий аспекти).

Назва:
Служба в митних органах України (адміністративно-правовий і соціально-правовий аспекти).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
Тодощак Олег Володимирович
УДК: 342.951 (477)
Служба в митних органах України
(адміністративно-правовий
і соціально-правовий аспекти).
Спеціальність: 12.00.07 - теорія управління;
адміністративне право і процес;
фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
ОДЕСА-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного і фінансового права Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
Ківалов Сергій Васильович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри адміністративного
та фінансового права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч
і техніки України Додін Євген Васильович,
Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри
Морського та митного права;
кандидат юридичних наук, доцент
Комзюк Анатолій Трохимович,
Національний університет внутрішніх справ МВС України
професор кафедри адміністративного права
і адміністративної діяльності органів внутрішніх справ (м. Харків)
Провідна установа
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України,
відділ проблем державного управління і адміністративного
права, м.Київ
Захист відбудеться “20” липня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, М.Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “19” червня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чанишева Г.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення України як незалежної й суверенної держави обумовлює необхідність удосконалення державної політики, в тому числі й митної, що належною мірою може бути здійснена лише за наявності ефективно діючої митної системи та службовців, які забезпечують функціонування цієї системи.
25 червня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон “Про митну справу в Україні”, який став правовою базою для створення та розвитку митної справи. Статтею 1 цього Закону проголошено: "Україна як суверенна держава самостійно створює власну митну систему і здійснює митну справу. Митна справа є складовою частиною зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної діяльності України".
Законом передбачено, що територія України складає єдину митну територію, в межах якої Україна має виняткову юрисдикцію стосовно митної справи (ст. 2). В ньому встановлено компетенцію та функціональні обов'язки митних органів України, права і відповідальність їх посадових осіб (ст.ст. 6, 7), принципи переміщення товарів через митний кордон України тощо.
З розвитком держави, становленням ринкових відносин, інтеграцією України у світове співтовариство значною мірою змінюється характер роботи співробітників митних органів, у першу чергу тих, на яких поширюється дія спеціальних правил про проходження служби в митних органах, зростають вимоги до їх кваліфікації, підвищується відповідальність за виконану роботу.
Ці обставини обумовили необхідність термінового забезпечення митних органів кваліфікованими кадрами, здатними працювати в умовах переходу України до ринкових відносин, що вимагають лібералізації зовнішньоекономічної діяльності, активної участі підприємців у переміщенні товарів і транспортних засобів через митний кордон України. Основи нової кадрової політики в митній службі України були закладені в Митному кодексі України (далі МКУ), в розділі Х якого були визначені основи правового статусу посадових осіб, положення правового і соціального захисту співробітників митних органів України. Звичайно МКУ не міг у повному обсязі визначити умови і порядок проходження служби в цих органах, тому багато статей даного розділу МКУ мають відсильний характер.
Але деякі нормативні акти, що видані з метою ліквідування цих прогалин, не завжди відповідають політиці держави у сфері державної служби. Значний загін митних службовців, які виконують важливі для держави та часто небезпечні функції, залишаються без належного соціального, правового та державного захисту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Служба в митних органах України (адміністративно-правовий і соціально-правовий аспекти).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок