Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ РИНКУ НАФТОПРОДУКТІВ

СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ РИНКУ НАФТОПРОДУКТІВ

Назва:
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ РИНКУ НАФТОПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА
 
ЛЕСИК Валерій Михайлович
УДК 311.21:314.43
СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ РИНКУ НАФТОПРОДУКТІВ
Спеціальність 08.00.10 – Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі статистики Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, професор кафедри статистики
Офіційні опоненти: – доктор економічних наук, старший
науковий співробітник
Михайлов Володимир Сергійович,
Науково-технічний комплекс статистичних
досліджень Держкомстату України,
НДІ статистики, директор
– кандидат економічних наук, доцент
Мазуренко Валентина Петрівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, доцент кафедри управління зовнішньоекономічною діяльністю
Захист відбудеться 08 жовтня 2007 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.06 Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49-Г, к. 601.
Автореферат розіслано 07 вересня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, кандидат технічних наук, професор |
О.Д. Шарапов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нафта та продукти її переробки відіграють провідну роль у розвитку світової економіки. Починаючи з 70-тих років ХХ століття, коли нафта перетворилась на домінуючий енергоносій і стратегічний товар, кон'юнктура ринку нафти і нафтопродуктів опинилася в центрі уваги світового бізнесу і політики. На сьогодні нафта як енергоносій знаходиться на вершині життєвого циклу і має найвищий рівень конкурентоспроможності. Потреби світової економіки в нафті і нафтопродуктах з кожним роком зростають, а оскільки ринок цих стратегічних товарів взаємодіє з іншими ринками (валютним, фондовим, інвестицій, праці тощо), то стан його впливає на розвиток усієї світової економіки – сприяє економічному зростанню або спричиняє настання рецесії.
Від кон’юнктури нафтового ринку особливо потерпає економіка країн-імпортерів нафти, серед яких й Україна. Останні десятиліття довели, що енергетична безпека цих країн пов’язана не стільки з гарантіями безперебійних поставок нафти, як з прийнятним рівнем цін. Для України, де власний видобуток нафти забезпечує лише 16,1% сучасних потреб економіки, цінова стабільність нафтового ринку є визначальною складовою енергетичної безпеки держави і важливим фактором забезпечення сталого розвитку та підвищення конкурентоспроможності економіки. Формування цілісного бачення та послідовного втілення національної енергетичної стратегії, мінімізація негативних зовнішніх впливів на економіку потребують аналізу закономірностей функціонування національного ринку нафтопродуктів в контексті світових тенденцій, оцінювання відповідності його стану національним інтересам держави та визначення перспектив подальшого розвитку.
Проведене дослідження ґрунтується на фундаментальних роботах відомих вчених-теоретиків у галузі ринкових відносин, маркетингу і ринкової кон’юнктури: В.Д. Базилевича, В.М. Гейця, Е.Дж. Долана, В.А. Карпова, М.Д.Кондратьєва, Ф. Котлера, Д.Е. Линдсея, С.В. Мочерного, А.А. Чухна та ін., а також на роботах, в яких розглядаються теоретико-практичні аспекти організації, функціонування та регулювання ринку нафтопродуктів: В.Ф.Артюшкина, Г.Г. Бурлаки, В.Г. Бурлаки, А.А. Конопляника, Ю.В. Макогона, Л.А. Мелент’єва, В.В. Петрова, С.М. Пухова, С.В. Сапегина, В.Л. Саприкіна та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ РИНКУ НАФТОПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок