Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мікробіологічне обгрунтування використання плацентарних препаратів та декаметоксину при синьогнійній інфекції

Мікробіологічне обгрунтування використання плацентарних препаратів та декаметоксину при синьогнійній інфекції

Назва:
Мікробіологічне обгрунтування використання плацентарних препаратів та декаметоксину при синьогнійній інфекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Академія медичних наук УкраЇни
Інститут мІкробІологІЇ та ІмунологІЇ
ім. І.І. Мечникова
БІЛЯЄВСЬКА СВІТЛАНА ЮЛІЇВНА
УДК 615.32/31.076.9+616.9:579.841
Мікробіологічне обгрунтування використання плацентарних препаратів та декаметоксину при синьогнійній інфекції
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії клінічної мікробіології Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України.
Науковий керівник: кандидат медичних наук, професор Павленко Неоніла Володимирівна, професор кафедри мікробіології, вірусології та імунології Харківського державного медичного університету МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, старший науковий співробітник Бабич Євген Михайлович, Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України, завідувач лабораторії краплинних інфекцій;
доктор біологічних наук, професор Співак Микола Якович, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділом проблем інтерферону та імуномодуляторів.
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних хвороб
ім. Л. В. Громашевського, АМН України
Захист відбудеться 28.05.2001p. о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д.64.618.01 при Інституті мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14).
Автореферат розісланий 28.04.2001p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к. мед. н., с.н.с. І.Ю. Кучма
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під впливом антибіотиків та хіміопрепаратів на фоні зниженої імунологічної реактивності організму і зростання кількості алергічних реакцій неухильно змінюється етіологічна структура гнійно-запальних захворювань (ГЗЗ) (Сидоренко С.В., 1999; Barret J.K., Hoch J.A., 1998). Госпітальні інфекції все частіше обумовлюються грамнегативною мікрофлорою, яка на сьогодні є головною причиною гнійно-запальних ускладнень (Зубов Л.А., Богданов Ю. М., 1998; Gold H.S., Moerling R.S., 1996). Серйозною проблемою клініцистів є госпітальна інфекція, обумовлена антибіотикорезистентною мікрофлорою, синьогнійною паличкою насамперед (Bergogne-Berezin E, 1999; Finlay B.B., Falkow S., 1997; Emmerson A.M. Enstont J.E., Griffin M., 1996).
Виявляється все більше штамів Р. aeruginosa, резистентних до антибіотиків останніх поколінь (Гречко В.А., 2000; Козлов Р.С., 2000; Kenneth Todar, 1997). Багаторічний досвід, накопичений по вивченню синьогнійної інфекції, свідчить про те, що, як правило, ця інфекція має місце у хворих зі зниженою резистентністю (при опіках, онкологічних захворюваннях, у випадках використання імунодепресантів та ін.), а також при медикаментозній алергії, що обумовлює високу смертність хворих від розвитку синьогнійного сепсису Дикий І.Л. та інш., 1996; Robert E.W. Hancock, 1999). В патогенезі різних форм синьогнійної інфекції безумовна роль належить також порушенням імунного статусу хворих (М.Г. Крутиков та інші, 1998), тому багато дослідників та клініцистів шукають шляхи корекції імунітету у хворих з синьогнійною інфекцією. Безумовно, пошук ефективних та доступних вітчизняних імуностимулюючих засобів є однією з актуальних проблем біології та медицини.
Сучасна клінічна імунологія має достатньо широкі можливості проведення імуностимулюючої терапії, але більшість відомих в наш час імунокоригуючих засобів важко стандартизувати. Це пов'язано з тим, що первинною сировиною багатьох з них є продукти метаболізму, компоненти мікробних клітин та екстракти з імунокомпетентних органів тварин (селезінка, тимус) . Крім того, отримані з цієї сировини препарати в терапевтичних дозах часто спричиняють побічні ефекти.
В останній час все частіше тканини плаценти використовують як протизапальні засоби та імуностимулятори (Сухих Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Мікробіологічне обгрунтування використання плацентарних препаратів та декаметоксину при синьогнійній інфекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок