Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ: ПОСТРАДЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ: ПОСТРАДЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ: ПОСТРАДЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
МАРЧИШАК Арсен Романович
УДК 271.2 – 63[(470+571)+(477)] /200”
ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я
В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ:
ПОСТРАДЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ
09.00.11– Релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділенні релігієзнавства
Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Колодний Анатолій Миколайович,
заступник директора-керівник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Дулуман Євграф Каленикович,
професор кафедри філософії Національного технічного університету України “КПІ”;
кандидат філософських наук, доцент
Здіорук Сергій Іванович,
завідувач відділу гуманітарної політики
Національного Інституту стратегічних
досліджень.
Провідна установа: Національний університет
“Києво-Могилянська академія”,
кафедра філософії та релігієзнавства,
м.Київ.
Захист відбудеться 26 червня 2007 р. о 1400 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03. в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою:
01001, м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 25 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Бучма О.В.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Останні кілька десятиліть світова спільнота перебуває в стані системних зсувів та істотних перетворень, які торкаються соціальної, політичної, економічної, культурної та інших сфер суспільного життя. Причиною та наслідком цих змін є глобалізація, під якою розуміють розширення та поглиблення соціальних зв’язків і процесів таким чином, що вони набувають всесвітнього характеру. Вся планета перетворюється на глобальну систему. Не обходить стороною глобалізація і релігію. Вона сприяє появі нових світських і релігійних світоглядів, а це загалом актуалізує проблему буття релігії, зокрема і православ’я як історико-культурного і релігійного явища, з яким пов’язана національна ідентичність ряду народів, зокрема й українського.
Стрімкий розвиток засобів комунікації зумовлює географічне поширення різноманітних релігійних течій, що, в свою чергу, призводить до їх видозміни в тих чи інших регіонах світу. Крім того, релігійна плюралізація суспільства сприяє неухильному зростанню кількості релігій, а це красномовно свідчить про те, що усталені і звичні відповіді традиційних церков на виклики реального життя дедалі менше влаштовують сучасну людину.
В епоху глобалізації різко зростає кількість людей, які задовольняють свої духовні потреби вже за межами релігійних спільнот. Людина створює свою власну, „приватну” релігію, модернізуючи традиційне християнство, синкретично поєднуючи його з іншими релігійними традиціями, відкрите сприйняття яких забезпечують новітні інформаційні технології. Християнство для більшості, що номінально до нього належать, перестає бути єдиним джерелом непорушних норм і правил життя. Сучасна людина ставить нині на порядок денний не віру в Бога та поклоніння йому, а насамперед моральні принципи, які пропонує релігія. Іншими словами – містичне богоспілкування поступається місцем соціальному служінню, переносячи розв’язання екзистенційних проблем людини в невизначальну для релігії сферу, де її особливості вже не мають істотної ваги.
Іншою невід’ємною ознакою глобалізованого світу є нівелювання поняття національного: національної мови, національної культури, національної Церкви. Належність до тієї чи іншої релігійної традиції перестає бути невід’ємною частиною окремого етносу, що створює особливі труднощі власне православ’ю. Бо ж воно постає перед необхідністю вийти за етнічні межі свого духовного буття та утверджувати себе універсальною релігійною традицією, діяти вже не тільки в рамках так званої „канонічної території”, а й на світовому, наднаціональному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ПРАВОСЛАВ’Я В ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ: ПОСТРАДЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок