Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА, КІНЕТИКА ЗРОСТАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК БОРИДІВ ТА БОРОНIТРИДІВ ВАНАДІЮ І ТАНТАЛУ

СТРУКТУРА, КІНЕТИКА ЗРОСТАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК БОРИДІВ ТА БОРОНIТРИДІВ ВАНАДІЮ І ТАНТАЛУ

Назва:
СТРУКТУРА, КІНЕТИКА ЗРОСТАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК БОРИДІВ ТА БОРОНIТРИДІВ ВАНАДІЮ І ТАНТАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОФІЗИКИ І РАДІАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПЕТУХОВ ВАДИМ ВІКТОРОВИЧ
УДК 546.471.2.539.23
СТРУКТУРА, КІНЕТИКА ЗРОСТАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК БОРИДІВ ТА БОРОНIТРИДІВ
ВАНАДІЮ І ТАНТАЛУ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній машинобудівній академії Міністерства освіти і науки України, м. Краматорськ
Науковий
керівник: | кандидат фізико-математичних наук, доцент
Гончаров Олександр Андрійович,
Донбаська державна машинобудівна академія МОН України, провідний науковий співробітник НДС.
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, професор,
академік НАН України
Ажажа Володимир Михайлович,
Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій
Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, директор;
доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Азарєнков Микола Олексійович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
МОН України, проректор з навчальної та інноваційної роботи.
Захист відбудеться “17” березня 8 р. о 17 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .245.01 у Інституті електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61003, м. Харків, вул. Гамарника, 2, корпус У-3, НТУ “ХПІ”, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61024, м. Харків, вул. Гуданова, . Відгук на автореферат дисертації надсилати на адресу: 61002, м. Харків, вул. Чернишевського, 28, а/с 8812.
Автореферат розісланий “11” лютого  р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .245.01 |
Пойда А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Починаючи з 90-х років, зусилля багатьох дослідницьких груп зосереджені на створенні плівок наноструктурних матеріалів на основі фаз упровадження, які мають привабливі фізико-механічні властивості: надвисоку твердість (40   ГПа) разом з достатньо високою пластичністю. Останнім часом із згаданої тематики з’явилися публікації, автори яких наводять експериментальні результати властивостей плівок (переважно систем Ti-B, Ti-B-N і Cr-B, Cr-B-N) тотожного складу, одержаних за допомогою аналогічних систем осадження. При цьому мають місце досить великі кількісні розбіжності (більш ніж удвічі) багатьох властивостей. Така ситуація обумовлена тим, що багато дослідників, на жаль, не надають належної уваги параметрам розпилення мішені разом з умовами осадження покриття.
Цікавими і актуальними питаннями є також одержання більш детальної інформації про властивості наноструктурних плівок, одержаних на основі таких маловивчених (в стані покриттів або плівок) на теперішній час матеріалів, як VB2 і ТаВ2, і синтез з’єднань в системах V-B-N і Ta-B-N.
Актуальність таких досліджень обумовлена також тим, що боридні і боридонітридні плівки знаходять все більше практичних застосувань в якості антидифузійних шарів в контактах “метал-напівпровідник”; при виготовленні ріжучого інструменту; монокристалічні плівки ZrB2 є якнайкращими підкладками для епітаксійного нарощування плівок GaN, які відіграють важливу роль в створенні приладів короткохвильової електроніки; а також знаходять застосування в ядерних технологіях як поглиначі нейтронів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі “Металознавства, технології та термічної обробки металів” Донбаської державної машинобудівної академії, відповідно до плану роботи аспіранта, а також в рамках держбюджетних науково-дослідних робіт відповідно до координаційних планів МОН України: “Отримання та дослідження фізико-механічних властивостей боридів тугоплавких металів для застосування у машинобудівництві” (номер держреєстрації № U001544); “Дослідження кінетики зростання та властивостей наноструктурних плівок боридів тугоплавких металів” (номер держреєстрації № U003509); “Синтез та дослідження фізико-механічних властивостей наноструктурних боридонітридних плівок перехідних металів” (номер держреєстрації № U001623).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРА, КІНЕТИКА ЗРОСТАННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК БОРИДІВ ТА БОРОНIТРИДІВ ВАНАДІЮ І ТАНТАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок