Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,85 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса) ім. К. Д. УШИНСЬКОГО
Бондаренко Олена Михайлівна
УДК:300.372(043.5)
СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В
УМОВАХ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і соціології
Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К. Д. Ушинського, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович
Південноукраїнський державний
педагогічний університет (м. Одеса)
ім. К. Д. Ушинського,
завідувач кафедри філософії та
соціології
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Мокляк Микола Миколайович
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди,
провідний науковий співробітник
Кандидат філософських наук , доцент
Шелюк Василь Олександрович
Рівненський державний гуманітарний
університет
доцент кафедри філософії
 
Провідна установа - Запорізький державний університет, кафедра філософії
Захист відбудеться 25 березня 2004 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, ауд. 74.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ) ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65021, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 20 лютого 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради І. Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення української державності у пострадянський період супроводжується різноманітними соціальними змінами, що характеризуються як позитивно, так і негативно. Кризові явища є не лише в економічній та політичній сферах, але і в cуспільному бутті. Суспільствознавці констатують, що так званий перехідний період надто затягується і поки що чітко не окреслені ні в директивних документах, ні в теоретичних концепціях його прикінцеві орієнтири. Людина ж осягає і переживає усі ці надбання трансформації через процес адаптації до них, який на кожному етапі суспільного розвитку має свої особливості, зумовлені конкретними ситуаціями у суспільному бутті.
Щоб оптимізувати адаптаційні процеси, сприяти їх позитивній результативності, необхідно аналізувати і осмислювати як самі зміни в різних сферах життя людини, так і виявляти характер, спрямованість і тенденції адаптування до них членів суспільства. Оскільки кардинальні перетворення відбуваються в суспільному устрої держави, у принципах організації виробництва, методологічних засадах регулювання суспільних відносин, які безпосередньо стосуються суспільного буття, то й процеси адаптації також охоплюють широкий спектр найрізноманітніших сторін життя, а це, в свою чергу, зумовлює той факт, що до вивчення адаптаційних процесів звертаються дослідники різних галузей наукового пізнання – антропологи, психологи, психіатри, соціологи та інші категорії дослідників, в тому числі і філософи.
В той же час, соціально-адаптаційні процеси особливо потребують соціально-філософського осмислення, що дасть можливість виявити глибинні взаємозв’язки в системі “людина – суспільство”, адже трансформація сучасного українського суспільства – це явище нове у суспільному розвитку, аналоги якому зустрічаються дуже рідко. Недостатня дослідженість проблем соціальної адаптації особистості в умовах трансформування українського пострадянського суспільства, їх соціальна значущість зумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету і завдання.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження виконане в рамках планової наукової тематики кафедри філософії і соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету /м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА АДАПТАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ПОСТРАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок