Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ / сторінка 4

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Крім того, вони апробовані у виступах на міжнародних науково-практичних конференціях: „Проблеми гармонізації законодавства країн СНД та Європейського Союзу” (Ірпінь – 2004), „Треті осінні юридичні читання” (Хмельницький – 2004), „Податкова політика України та механізми її реалізації в Податковому кодексі”, „Актуальні проблеми модернізації податкових й інших правоохоронних органів України та протидії правопорушенням у сфері господарської діяльності” (Ірпінь-2006). Тези двох доповідей опубліковано.
Публікації. Основні теоретичні положення і висновки дисертаційної роботи знайшли відображення у шести наукових працях, з яких чотири опубліковано у фахових виданнях.
Структура та обсяг дисертаційної роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, які об’єднують вісім підрозділів, висновків та переліку використаних джерел. Загальний обсяг роботи становить 207 сторінок, з них список використаних джерел містить 22 сторінки (291 найменування).
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовується актуальність теми дослідження, аналізується сучасний стан дослідження проблеми організаційно-правових засад діяльності суб’єктів виконавчого провадження у вітчизняній юридичній літературі, формулюється мета і завдання дослідження, наукова новизна, теоретичне і практичне значення отриманих результатів, форми апробації.
Розділ І „Теоретична характеристика засад діяльності суб’єктів виконавчого провадження” складається з трьох підрозділів.
У підрозділі 1.1 „Юридична природа правовідносин виконавчого провадження” аналізується місце виконавчого провадження в системі права України, а також досліджуються специфічні ознаки правовідносин виконавчого провадження.
Для визначення юридичної природи правовідносин виконавчого провадження проводиться короткий огляд процесу їх становлення та еволюції розвитку.
Дисертант досліджує дореволюційне, радянське та пострадянське законодавство, що регулювало правовідносини в сфері виконавчого провадження. Так він вказує, що першими органами виконання на Русі були пристави, магдебурзькому праву був відомий судовий виконавець, пізніше, у XVIII-XIX столітті - рішення суду виконувала поліція, а на лівобережній Україні - посильний суду, а після судової реформи 1864 року - судовий пристав. Здійснюючи аналіз еволюції правовідносин виконавчого провадження до періоду Жовтневої революції, дисертант доходить висновку, що виконавчому провадженню були притаманні ознаки інституту адміністративного права, а саме:
- наявність спеціального державного органу як обов’язкового суб’єкта виконавчого провадження;
- учасники виконавчого провадження не були рівноправними суб’єктами;
- виконавче провадження завжди виникало незалежно від волевиявлення боржника;
- боржник мав виконувати свої обов’язки під загрозою санкцій у вигляді юридичної відповідальності.
Проте ситуація змінилася з прийняттям Постанови Народного Секретаріату від 4 січня 1918 р. „Про запровадження народного суду”, яка прямо вказувала на скасування посад судових приставів. У 1924 році було прийнято перший ЦПК УРСР, в якому значна частина присвячувалась регламентації примусового виконання судових рішень. Таким чином, грубо ігноруючи адміністративну природу виконавчого провадження, законодавець визначив його місце в системі цивільного процесуального права. В подальшому, в радянський період виконавче провадження продовжувало регулюватися цивільним процесуальним законодавством, а примусове виконання рішень покладалося на судових виконавців, що перебували при народних судах. Здобувач вважає, що після проголошення незалежності України, починаючи з 1998 року місце виконавчого провадження в системі права докорінно змінилося. Є всі підстави вважати, що виконавче провадження є одним з видів адміністративних проваджень. Таким чином, йому властиві всі якості публічного права.
Досліджуючи місце інституту виконавчого провадження в системі права України, дисертант робить висновок про те, що виконавче провадження є складовою адміністративного процесу та одним з видів адміністративних проваджень, який поєднує в собі аміністративно-процедурну та адміністративно-юрисдикційну ознаки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок