Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ / сторінка 7

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
З цією метою він наділяється державно-владними повноваженнями.
Розкриваючи загальні риси, притаманні всім без винятку державним органам, дисертант аналізує органи виконавчої влади.
Вказується на те, що органи виконавчої влади є, перш за все, державними органами, а тому їм властиві всі ознаки останніх. Однак, специфіка їхньої діяльності передбачає наявність особливих рис, що відрізняють їх від інших видів державних органів.
Зважаючи на специфічні ознаки органу виконавчої влади його можна визначити як державний орган, що є складовою державного апарату та фактично здійснює функції держави у формі виконавчо-розпорядчої діяльності.
Враховуючи загально-теоретичні положення функціонування державних органів виконавчої влади дисертант вдається до аналізу специфіки правового статусу Державної виконавчої служби, на яку покладено примусове виконання рішень суду та інших юрисдикційних органів за Законом України “Про виконавче провадження”.
Автор вважає, що Державну виконавчу службу можна визначити як систему спеціальних органів Міністерства юстиції України, наділених адміністративно-юрисдикційними повноваженнями та, які здійснюють управління у сфері організації діяльності державних виконавців.
У підрозділі 2.2 „Державний виконавець” дисертант проводить аналіз прав державного виконавця як державного службовця і посадової особи органів Державної виконавчої служби, досліджує питання культурно-етичних вимог, правообмежень та юридичних гарантій в діяльності державного виконавця.
У дослідженні автор доводить, що права державних виконавців – це соматичне поняття, що охоплює декілька рівнів: права державного службовця, права посадової особи органів Міністерства юстиції України, безпосередньо права державного виконавця. Обсяг прав збільшується від державного службовця до державного виконавця.
Отже, повноваження, якими наділений державний виконавець, мають владний характер, і пов’язані з реалізацією функцій управління у сфері виконавчого провадження. Це дає підстави визначити адміністративно-правовий статус державного виконавця як державного службовця і посадової особи.
Здобувач виділяє наступні ознаки державного виконавця як посадової особи:
-
перебування на державній службі;
-
заміщення посади в структурі Державної виконавчої служби;
-
здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій при реалізації повноважень, пов’язаних з виконанням рішень, ухвал і постанов судів та виконавчих документів інших органів, виконання яких покладено на державного виконавця;
-
виконання службових повноважень у сфері виконавчого провадження за рахунок державних коштів.
Здійснюючи аналіз юридичної природи правообмежень, пов’язаних з проходженням державної служби в органах Державної виконавчої служби, автор вказує на те, що:
-
правообмеження, пов’язані з державною службою в органах державної виконавчої служби, необхідно розуміти як, визначені нормативно-правовими актами умови, що встановлюють певні правові межі для працівника державної виконавчої служби;
-
за своїм призначенням правообмеження націлені на забезпечення ефективності функціонування державної служби в органах державної виконавчої служби;
-
обмеження для державного службовця державної виконавчої служби мають абсолютний характер, а це означає, що вони поширюються на весь період перебування на державній службі і не можуть бути скасованими або заміненими на інші положення;
-
встановлені правообмеження покликані гарантувати якісну професійну діяльність щодо виконання повноважень органів державної виконавчої служби.
У контексті дослідження правообмежень розглядаються положення відповідного законодавства, що регулює діяльність державного виконавця в цій частині.
Після проведеного аналізу правообмежень державного виконавця, звертається увага на важливість та необхідність дотримання державним виконавцем моральних зобов’язань та вимог, що грунтуються на загальновизначених етичних стандартах і принципах.
Ефективна реалізація прав, наданих державним виконавцям, дотримання правообмежень забезпечується системою спеціальних засобів – юридичних гарантій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок