Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ / сторінка 8

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Юридичними гарантіями для державного виконавця є, встановлені у законодавстві, основні положення, які характеризують соціально-правовий бік статусу державного виконавця. Досліджуючи гарантії, встановлені законодавством для державних виконавців, здобувач аргументує висновок про те, що необхідно внести окремий розділ під назвою: „Гарантії діяльності державного виконавця” у Законі України „Про державну виконавчу службу”.
У підрозділі 2.3 „Суд, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій” автор зазначає, що роль суду у виконавчому провадженні є досить важливою і багатоаспектною. Вона полягає у тому, що суд здійснює функції адміністративної юстиції у виконавчому провадженні і звертає судові рішення до виконання через видачу виконавчого листа, а також вирішує й інші суттєві питання виконавчого провадження: видача виконавчого документа, видача дубліката виконавчого документа, поновлення строку пред’явлення виконавчого документу до виконання, роз’яснення рішення, розстрочка та відстрочка виконання, зміна способу і порядку виконання, напрямки виконання, видача дозволу на виконання рішень іноземних судів та інших.
Розглядаючи проблему адміністративної юстиції як однієї з функцій суду, дисертант вказує на поняття та характеристику змісту адміністративної юстиції, на ті питання, навколо яких виникало чимало суперечностей у наукових працях українських та зарубіжних вчених у ХХ столітті. Здобувач зазначає, що базовим елементом адміністративної юстиції у сфері виконавчого провадження, яка обґрунтовує необхідність та цільову спрямованість, необхідно визнати адміністративний спір, що ініціюється особою, яка оскаржує рішення, дії (бездіяльність) органів державної виконавчої служби чи державного виконавця. Звернення особи до органу державної виконавчої служби є тим юридичним фактом, що породжує адміністративно-правові відносини, змістом яких є суб’єктивні права та обов’язки сторін. При цьому згода вказаного органу на вступ у такі відносини не потрібна.
Отже, автор висловлює думку про те, що адміністративна юстиція у сфері виконавчого провадження виокремлюється саме специфікою спору, яка є складовою її змісту і характеризується тим, що:
а) це спір про права та обов’язки суб’єктів виконавчого провадження особи органу державної виконавчої служби чи державного виконавця, що виникає у зв’язку з реалізацією управлінських функцій у сфері виконавчого провадження;
б) виникнення такого спору обумовлено наявністю адміністративного конфлікту, а підставою його ініціювання є факт оскарження особою рішення, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби чи державного виконавця.
Таким чином, обґрунтовується положення, згідно з яким у виконавчому провадженні адміністративна юстиція як контролююча функція суду, має не постійний характер, а ініціюється особами, що беруть участь у виконавчому провадженні. Тобто, контрольна функція суду пов’язується лише з відповідним процесуальним засобом порушення адміністративного чи цивільного процесу, а саме, зі скаргою або позовною заявою.
Окрім вищезазначеного, в даному підрозділі, здобувач досліджує питання правового статусу сторін виконавчого провадження (стягувача та боржника), представників сторін, органів державної влади та місцевого самоврядування.
Розділ ІІІ „Адміністративно – процесуальні засади захисту прав суб’єктів виконавчого провадження” складається з двох підрозділів.
У підрозділі 3.1 „Адміністративна відповідальність за невиконання вимог державного виконавця” аналізується адміністративна відповідальність за невиконання вимог державного виконавця. Звертається увага на те, що застосування примусових заходів суворо регламентовано законом, здійснюється на підставі закону й на виконання закону. Проводиться аналіз загальних положень щодо застосування адміністративної відповідальності.
Після розгляду загальних положень щодо застосування адміністративної відповідальності, досліджується склад адміністративного проступку, передбаченого ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок