Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО СУКУПНОГО ПОПИТУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО СУКУПНОГО ПОПИТУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО СУКУПНОГО ПОПИТУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,17 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Сайкевич Марина Іванівна
УДК 330.567:330.342.146
ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО СУКУПНОГО ПОПИТУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
08.01.01. – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор
Варналій Захарій Степанович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Малий Іван Йосипович, Київський національний економічний університет, професор кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів
кандидат економічних наук, доцент
Кірєєв Станіслав Іванович, Інститут економічного прогнозування НАН України, старший науковий співробітник відділу економічного зростання та структурних зрушень в економіці
Провідна установа
Об’єднаний інститут економіки НАН України,
відділ інституційного та макроекономічного регулювання, м. Київ
Захист відбудеться 14 травня 2004 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 12.
Автореферат розіслано 13 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазур І. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Об`єктивною основою подолання кризових явищ в економіці, що трансформується, є перетворення попиту на визначальний чинник економічної динаміки. Попит (який має певний обсяг та структуру і є відображенням суспільних потреб) виступає детермінантою економічного зростання та ринкоутворюючим чинником.
Історичний досвід свідчить про те, що перехідна економіка стає переважно ринковою лише за умови, коли головним регулятором динаміки економічного зростання стає величина сукупного попиту, а не розв’язання проблем ресурсозабезпечення. Досягнення високого рівня добробуту населення, задоволення потреб споживачів на основі забезпечення необхідної платоспроможності є стратегічним завданням соціально-економічного реформування економіки України.
Сукупний попит, як відображення кінцевих потреб, виступає чинником структурних змін економіки, оскільки має більш соціально-орієнтовану структуру, ніж валовий випуск – менш енерго- та матеріаломістку. Ступінь конструктивності чи деструктивності впливу сукупного попиту на процеси трансформації і господарську динаміку залежить від обсягів сукупних видатків в економіці в цілому, а також від співвідношення окремих видів видатків.
Обсяги і динаміка інвестиційних витрат визначають виробництво і зайнятість в поточному періоді, а також потенціал економіки у майбутному. Кінцеві споживчі витрати визначають не тільки здатність економічної системи задовольняти потреби населення (що також надзвичайно важливо), але за умов позитивної динаміки, формують оптимістичні очікування як споживачів, так і підприємницького сектору і забезпечують керованість економічної системи та цілеспрямованість процесу ринкової трансформації.
Особливість трансформації економіки країн колишнього СРСР (в тому числі і України) полягала в безсистемності проведення економічних реформ, механічному перенесенні на національний грунт теоретичних моделей сукупного попиту країн з розвиненими ринковими відносинами. Так на початку трансформаційного періоду мала місце абсолютизація попиту як єдиної і достатньої рушійної сили ринкових реформ, яка у подальшому змінилася рішучими заходами щодо його обмеження. Все це призвело до затримки запровадження механізмів ринкової саморегуляції, які і до цього часу не набрали необхідних обертів.
Неспроможність запозичених моделей дати позитивні результати на теренах української економіки зумовлює необхідність пошуку власних наукових концепцій, ґрунтовних досліджень процесів формування ефективної структури і обсягів сукупного попиту, що здатні забезпечити стійке економічне зростання та сприяти ринковим перетворенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОГО СУКУПНОГО ПОПИТУ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок