Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОГЛЯДИ СТАНІСЛАВА ДНІСТРЯНСЬКОГО НА ПРАВО ТА ДЕРЖАВУ (загальнотеоретичні аспекти)

ПОГЛЯДИ СТАНІСЛАВА ДНІСТРЯНСЬКОГО НА ПРАВО ТА ДЕРЖАВУ (загальнотеоретичні аспекти)

Назва:
ПОГЛЯДИ СТАНІСЛАВА ДНІСТРЯНСЬКОГО НА ПРАВО ТА ДЕРЖАВУ (загальнотеоретичні аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Коваль Андрій Федорович
УДК 340 : 321.01](09)(477)
ПОГЛЯДИ СТАНІСЛАВА ДНІСТРЯНСЬКОГО
НА ПРАВО ТА ДЕРЖАВУ
(загальнотеоретичні аспекти)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, доцент Андрусяк Тарас Григорович, Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри теорії та історії держави і права.
Офіційні опоненти
доктор юридичних наук, професор Скакун Ольга Федорівна, член–кореспондент Академії правових наук України, заслужений юрист України, професор кафедри теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ України.
кандидат юридичних наук, доцент Левченков Олександр Іванович, заслужений юрист України, начальник кафедри цивільно-правових дисциплін Луганської Академії внутрішніх справ МВС імені 10-річчя незалежності України.
Провідна установа
Інститут законодавства Верховної Ради України, м. Київ.
Захист відбудеться 11 лютого 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Січових Стрільців, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 05 січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А.Луць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Історія української політичної та правової думки багата на особистості, які формували політичні та правові ідеї на території сучасної України. Свого часу Ю.Охримович, О.Скакун, В.Сокуренко та ін. розкривали еволюцію, місце і роль політичних та правових ідей багатьох українських діячів науки і культури в історії політичних та правових вчень. На жаль, наукова спадщина деяких визначних українських мислителів в силу різних обставин і до сьогодні ще недостатньо осмислена. До них відносимо й видатного українського теоретика права та держави, конституціоналіста, цивіліста, політичного та громадського діяча Станіслава Севериновича Дністрянського (1870-1935). Ґрунтовно проаналізувавши ідеї відомих європейських теоретиків права та українських мислителів, С.Дністрянський одним із перших у юриспруденції запропонував соціологічно-правовий підхід до розуміння понять „право”, „держава”, „народ”.
Т.Андрусяк, В.Бабкін, В.Возьний, В.Зігалов, М.Костицький, З.Кузеля, К.Левицький, М.Мельник, М.Мушинка, О.Надрага, М.Неврилий, В.Потульницький, П.Рабінович, Ю.Сиволоб, В.Старосольський, П.Стецюк, І.Усенко високо оцінили наукову діяльність ученого. Зокрема П.Стецюк у монографії „Станіслав Дністрянський як конституціоналіст” (1999) ґрунтовно проаналізував його конституційні проекти — „Статут для Галичини” (1919) та „Проект Конституції З.У.Н.Р.” (1920). У 1999 році В.Возьний захистив дисертацію „Державно-правові погляди академіка С.С.Дністрянського”, у якій значна увага зосереджена на громадському, політичному та науковому житті ученого, а у першому параграфі („Теоретико-правові погляди”) другого розділу („Характеристика наукової спадщини С.С.Дністрянського”) висвітлено загальнотеоретичні погляди С.Дністрянського на право та державу, „теорію суспільних зв’язків”. Загальнотеоретичні погляди українського вченого викладені у праці „Загальна наука права і політики” (1923), всебічно оцінено у вступній статті В.Бабкіна та І.Усенка до першого тому „Антології української юридичної думки” (2002).
Наукова цінність та глибина аналізу різних аспектів поглядів С.Дністрянського у працях сучасних дослідників — безсумнівна. Та поза їх увагою залишились нерозкритими загальнотеоретичні погляди, які складають значну і важливу частину наукової спадщини ученого, зокрема тлумачення понять „культура”, „цивілізація” та „право”, місця правознавства у системі наук, генезису права, теоретичного осмислення правових аспектів співіснування народу та держави, форм права, держави та міждержавних об’єднань, а також перспектив подальших процесів розвитку держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОГЛЯДИ СТАНІСЛАВА ДНІСТРЯНСЬКОГО НА ПРАВО ТА ДЕРЖАВУ (загальнотеоретичні аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок