Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічне регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислового виробництва

Економічне регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислового виробництва

Назва:
Економічне регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислового виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Дурицька Галина Володимирівна
УДК 338.242:658:339.944
Економічне регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислового виробництва
Спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління
національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Нижник Віктор Михайлович
Хмельницький національний університет,
завідувач кафедри
кандидат економічних наук
Люткевич Ольга Михайлівна
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник
Захист відбудеться “3” липня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “1” червня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження визначається потребами формування ефективно діючої системи економічного регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислового виробництва, оскільки саме від неї значною мірою залежить економічний розвиток країни, добробут населення та його зайнятість.
Однією з умов ефективного стимулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) є використання економічних важелів, які на даний час в Україні використовуються не в повному обсязі і непродуктивно: відсутній механізм дієвого комплексного регулювання розвитку промислового виробництва, який би враховував мінливість зовнішнього середовища та реалізувався на всіх рівнях управління: міжнародному, національному, регіональному та на рівні суб’єктів господарювання.
Проблеми формування системи регулювання зовнішньоекономічної діяльності в умовах глобалізації розкриті у працях І.Бураковського, А.Гальчинського, О.Гребельника, А.Мокія, Є.Савельєва, В.Сіденка, А. Філіпенка, та ін.; податкові аспекти регулювання зовнішньоекономічної діяльності — у працях А.Крисоватого, В.Суторміної, С.Юрія. Крім того, вплив податкових стимулів на рівень залучення прямих іноземних інвестицій досліджували такі зарубіжні вчені як М.Боскін, Х.Груберт, Н.Пейн, Д.Свенсон, Д.Слумрод, Д.Хартман, Д.Хайнс та ін. Проте в їхніх працях недостатньо окреслений підхід до стимулювання ЗЕД економічними інструментами. Немає також єдності думок серед науковців стосовно ролі податкових стимулів при залученні прямих іноземних інвестицій.
Концепцію становлення стійкої національної економіки і розвитку в напрямку посилення міжнародного конкурентного статусу розробив і обґрунтував М.Портер, продовжили та поширили його дослідження на реалії вітчизняної економіки та українських підприємств В.Адріанов, А.Алимов, О.Амоша, М.Борисенко, П.Гайдуцький, В.Мікловда, М.Ситников. Український досвід у цій сфері є недостатнім, особливо її практичний напрямок. Але, попри це, пряме копіювання зарубіжних моделей стимулювання може призвести до негативних наслідків, а тому потрібне його переосмислення з врахуванням особливостей економіки України.
Крім того, недостатньою мірою вивчаються тенденції, проблеми та досвід підприємств у зовнішньоекономічній діяльності, що не дає можливості детально і всесторонньо проаналізувати дану сферу, а відтак і виробити ефективний інструментарій для оптимізації зовнішньоекономічних зв’язків підприємств, регіону та держави в цілому.
Однією з умов створення і впровадження ефективного механізму економічного регулювання господарської діяльності загалом і зовнішньоекономічної діяльності, зокрема, є формування системи аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Економічне регулювання зовнішньоекономічної діяльності промислового виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок