Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мініатюра як феномен музичної культури (на матеріалі фортепіанних творів українських композиторів кінця ХІХ – ХХ століть)

Мініатюра як феномен музичної культури (на матеріалі фортепіанних творів українських композиторів кінця ХІХ – ХХ століть)

Назва:
Мініатюра як феномен музичної культури (на матеріалі фортепіанних творів українських композиторів кінця ХІХ – ХХ століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
РЯБУХА НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК [78.083.6:786.2](477)“18/19”(043.5)
 
Мініатюра як феномен музичної культури
(на матеріалі фортепіанних творів українських композиторів кінця ХІХ – ХХ століть)
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерства культури і мистецтв України (м. Харків).
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Дяченко Микола Васильович,
Харківська державна академія культури,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри філософії та політології
Офіційні опоненти доктор мистецтвознавства, професор
Тишко Сергій Віталійович,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, завідувач кафедри
теорії та історії культури (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства, професор
Шаповалова Людмила Володимирівна,
Харківський державний університет мистецтв ім. І.П.Котляревського, професор кафедри теорії музики (м. Харків)
Провідна установа Інститут мистецтвознавства, фольклористики та
етнології ім. М.Т. Рильського НАН України,
відділ культурології та етномистецтва, м. Київ.
Захист відбудеться “ 29 ” вересня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий 21” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лошков Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження мініатюри як феномену музичної культури зумовлено тим, що, незважаючи на наявність численних наукових джерел, присвячених вивченню цього жанру, проблема концептуального осмислення культурологічної специфіки цього явища залишається недостатньо вирішеною. Актуальність теми пов’язана з тим, що поряд з європейською культурою в українській музиці ХІХ – ХХ ст. накопичено власний досвід екзистенції жанру мініатюри, який відображає особливості національної ментальності. Зважаючи на жанрову єдність різновидів мініатюри в системі видової специфіки мистецтва, є підстава для визначення загальних особливостей мініатюри як цілісного феномену, що, у свою чергу, виводить жанр за рамки музичної культури.
Необхідність вивчення жанру мініатюри в музичній культурі потребує вироблення нових підходів – комплексного культурологічного дослідження на основі синтезу суміжних гуманітарних наук (музикознавства, теорії художньої творчості, естетики, психології). Новітній контекст сучасної культурології актуалізує принцип всебічного розгляду художніх процесів та явищ у системі цілісної культури. Така тенденція виникла в нових умовах художнього мислення та принципів моделювання картини світу. Культурологічна концепція музичної мініатюри дозволяє ґрунтовно розкрити її як особливу форму творчої діяльності й самовираження митця, виявити внутрішній духовний світ людини. Єдність теоретичного та історичного підходів зумовлює розуміння мініатюри не лише як жанру, а й як такого феномену, який фокусує в собі специфічний принцип художнього мислення – мініатюризм. Концептуальне узагальнення історичної динаміки мініатюри в контексті української фортепіанної музики кінця ХІХ – ХХ ст. розкриває своєрідність принципів мініатюризму, що віддзеркалюють ментальні риси національного характеру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася за планом наукових досліджень кафедри історії та теорії культури ХДАК на 2001 – 2005 рр., затвердженим вченою радою 23.02.2001 р. (протокол № 8), і є складовою частиною наукової теми „Проблеми історії та теорії культури”.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є обґрунтування культурологічної концепції жанру мініатюри як феномену музичної культури на матеріалі фортепіанних творів українських композиторів кінця ХІХ – ХХ століть: М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Мініатюра як феномен музичної культури (на матеріалі фортепіанних творів українських композиторів кінця ХІХ – ХХ століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок