Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ІОННОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРОННОГО ОПРОМІНЕНЯ НА КРИСТАЛІЧНУ СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВУ Ti-V-Al

ВПЛИВ ІОННОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРОННОГО ОПРОМІНЕНЯ НА КРИСТАЛІЧНУ СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВУ Ti-V-Al

Назва:
ВПЛИВ ІОННОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРОННОГО ОПРОМІНЕНЯ НА КРИСТАЛІЧНУ СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВУ Ti-V-Al
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,27 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАЗИЛЬ ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 537.533.35; 620.178.1
ВПЛИВ ІОННОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРОННОГО ОПРОМІНЕНЯ НА КРИСТАЛІЧНУ СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВУ Ti-V-Al
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата фізико-математичних наук
Суми-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Погребняк Олександр Дмитрович, професор
кафедри прикладної фізики Сумського
державного університету
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Коваль Адольф Григорович, завідувач
проблемної лабораторії іонних процесів
Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Лобода Валерій Борисович, декан-фізико-
математичного факультету Сумського
державного педагогічного університету
ім. А.С. Макаренка
Провідна установа – Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України, відділ фізики міцності
та пластичності негомогенних сплавів,
(м. Київ)
Захист відбудеться 26 червня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.02 при Сумському державному університеті (40007 м. Суми, вул. Римськова-Корсакова, 2, корпус ЕТ, ауд. 216).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий 25 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Опанасюк А.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розвиток ракетно-космічної та авіаційної техніки, суднобудування, хімічної промисловості ставить все більші вимоги до конструкційних матеріалів. У зв'язку з цим при виборі матеріалів для обладнання необхідно керуватися високою корозійною стійкістю, корозійно-механічною міцністю і т. ін. Таким вимогам відповідають титанові сплави.
Однак зносостійкість, жаростійкість, втомна міцність, опір сольовій корозії титанових сплавів при підвищених температурах не задовольняє вимоги виробництва. Тому поліпшення фізичних і механічних характеристик цих матеріалів є важливим завданням. Іонна імплантація – один із перспективних методів обробки поверхневих шарів виробів із жаростійких матеріалів, що експлуатуються в умовах агресивних середовищ, циклічних навантажень і підвищених температур. Аналіз робіт як вітчизняних, так і закордонних авторів показав, що іонна імплантація дозволяє значно підвищити межу втомленості, міцність, жаростійкість, опір гарячій сольовій корозії, підвищити зносостійкість металів та сплавів. Однак часто імплантація тільки одного виду іонів не приводить до бажаного поліпшення трибологічних властивостей. Тому для обробки поверхневих шарів використовують подвійну імплантацію.
Останніми роками також знаходить широке застосування комплексна або комбінована обробка (одночасний або послідовний вплив декількох обробок, наприклад, іонної імплантації з опроміненням електронним пучком). Експериментальні роботи в даному напрямку свідчать про перспективність застосування інтенсивних іонних та електронних пучків для модифікації поверхневих шарів матеріалів та ефективність використання комплексної обробки для вирішення багатьох технологічних завдань.
Актуальність роботи. Аналіз літературних даних показав, що в основному для обробки металів використовують подвійну імплантацію, імплантацію разом із нанесенням покриттів, одинарну імплантацію з подальшим відпалом електронним пучком, або термічну обробку з іонною імплантацією (ІІ). Але механізми фізичних процесів, які відбуваються в металевих матеріалах в результаті комбінованого опромінення іонними та електронними пучками, вивчені недостатньо. У той самий час практично відсутні детальні дослідження структури, елементного та фазового складу поверхневих шарів перспективних для використання в різних галузях промисловості титанових та ванадієвих сплавів після подвійної імплантації та обробки низькоенергетичним сильнострумовим електронним пучком (НСЕП). Дослідження фізичних процесів у титан-ванадій-алюмінієвому сплаві важливі для розуміння впливу іонної імплантації та подальшого опромінення електронним пучком на фізико-механічні властивості і перспективні з практичної точки зору насамперед для прогнозування міцності, надійності і довговічності деталей в умовах великих циклічних навантажень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ІОННОЇ ІМПЛАНТАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРОННОГО ОПРОМІНЕНЯ НА КРИСТАЛІЧНУ СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВУ Ti-V-Al

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок