Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДГОТОВКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ У НАВЧАЛЬНО-ТРУДОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДГОТОВКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ У НАВЧАЛЬНО-ТРУДОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДГОТОВКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ У НАВЧАЛЬНО-ТРУДОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Романчук Василь Прокопович
УДК 377.3: 373.6 (048)
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДГОТОВКИ
СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ
У НАВЧАЛЬНО-ТРУДОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України,
м. Київ.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент,
Павелків Роман Володимирович, проректор
Рівненського державного гуманітарного
Університету.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Побірченко Неоніла Антонівна, завідувач
відділом психології профорієнтації Інституту
педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
кандидат педагогічних наук,
Денисенко Людмила Іванівна, завідувач
лабораторії трудової підготовки і політехнічної
творчості Інституту педагогіки АПН України.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені
М. П. Драгоманова, кафедра трудового навчання
І креслення, Міністерства освіти і науки
України, м. Київ.
Захист відбудеться 25 червня 2002 р. о 14. 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розіслано 23 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. Основний вид діяльності за допомогою якого людина досягає найважливіші життєві цілі – професійна. Якраз від її якості залежить повнота самореалізації особистості. Тому в сучасних умовах конкурентоспроможність фахівців на ринку праці визначається не тільки рівнем загальної та спеціальної підготовки, а й передбачає наявність таких якостей особистості як відповідальність, висока мобільність, швидка адаптованість до змін тощо.
Важливим етапом розвитку та становлення професіонала є вчасний, свідомий та обгрунтований вибір майбутньої професії, що відповідає можливостям та бажанням і який узгоджений з вимогами об’єктивних чинників ринку праці. Одним із напрямів вирішення цієї соціально-педагогічної проблеми є підготовка старшокласників до професійного самовизначення у навчально-трудової діяльності.
Фундаментальні психолого-педагогічні дослідження проблеми підготовки учнівської молоді до вибору майбутньої професії здійснені К. Альбухановою-Славською, С. Батишевим, І. Бехом, Л. Буєвою, Ф. Іващенком, Д. Кікнадзе, Є. Клімовим, Я. Коломинським, А. Короткевичем, Г. Костюком, Б. Ломовим, В. Моляко, В. Мясищевим, В. Поляковим, Д. Узнадзе, В. Чебишевою та іншими дослідниками, які визначили методологічні підходи, мету, завдання, зміст цього процесу та засоби його реалізації.
Дослідження соціально-економічних, педагогічних та психологічних аспектів проблеми профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю висвітлені в працях Л. Денисенко, Д. Закатнова, М. Левківського, Г. Левченка, В. Рибалки, В. Сидоренка, В. Синявського, Р. Павелківа, Є. Павлютенкова, Н. Побірченко, М. Тименка, Б. Федоришина, М. Янцура, та ін., а також дослідників із ближнього зарубіжжя: І. Ареф’єва, Л. Йовайши, А. Карпова, Є Клімова, С. Крягдже, К. Платонова, Н. Пряжнікова, С. Чистякової, Г. Щукіної.
Аналіз психолого-педагогічної літератури засвідчив, що науковці, які працювали над проблемою готовності, пропонують її вирішення за рахунок удосконалення якості змісту підготовки та створення сприятливих умов для свідомого професійного самовизначення, зосереджуючи увагу, власне, на формуванні активності, ініціативності, відповідальності, самостійності, творчості, дисциплінованості тощо - головних властивостей особистості, які необхідні для швидкої орієнтації у різноманітних життєвих ситуаціях в умовах ринкових відносин.
Основу методології нашого дослідження складають праці І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДГОТОВКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ДО ВИБОРУ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ У НАВЧАЛЬНО-ТРУДОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок