Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ СУЧАСНОГО БІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ (ПОСТНЕКЛАСИЧНИЙ ЕТАП)

ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ СУЧАСНОГО БІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ (ПОСТНЕКЛАСИЧНИЙ ЕТАП)

Назва:
ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ СУЧАСНОГО БІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ (ПОСТНЕКЛАСИЧНИЙ ЕТАП)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПЕРОВА ОЛЬГА ЄВГЕНІВНА
УДК 140.8:001.8:57
ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ СУЧАСНОГО БІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ (ПОСТНЕКЛАСИЧНИЙ ЕТАП)
спеціальність 09.00.09 – філософія нау
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ– 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та методології науки філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник — доктор філософських наук,
професор Сидоренко Лідія Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри філософії та методології науки.
Офіційні опоненти — доктор філософських наук,
професор Кисельов Микола Миколайович,
Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат філософських наук, доцент
Рубанець Олександра Михайлівна,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, доцент кафедри філософії.
Провідна установа — Центр гуманітарної освіти
Національної академії наук України.
Захист відбудеться “_15_” грудня 2003 р. о __14__ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, , ауд. 328).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “_14_”_листопада_ 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Скрипка П.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Класична наука виходила з переконання про можливість здобути істину про світ, живу природу і людину і на цій основі перетворити природу “за проектом” людини. Але в ХХ ст. яскраво виявилося, що бажання панувати над природою призвело до глобальної екологічної кризи, яка загрожує існуванню самої людини. Постало питання про новий тип наукової раціональності, який є основою не деструктивного типу цивілізаційного прогресу.
В роботах широкого кола філософів і методологів науки утвердження цього – постнекласичного типу наукової раціональності в другій половині ХХ ст. – на початку ХХІ ст. пов’язується з аналізом цінностей науки. Дослідники констатують феномен “аксіологічного вибуху” – прямого наслідку успіхів фундаментальної науки і новітніх технологій, проявом якого можна вважати включення ціннісних орієнтацій в сам процес наукового пошуку.
Значною мірою потреба осмислення науки в аксіологічному аспекті пов’язана з сучасною біологією – значними можливостями біотехнології і генної інженерії, реалізація яких демонструє активне втручання в “світ живого”, до якого належить і людина. Перетворення вже існуючих та конструювання нових форм живого, втручання в генетичний апарат людини, породжує цілий спектр філософсько-світоглядних та етичних проблем як біологічного пізнання, так і власне людського буття. Як узагальнення всієї багатоманітності окреслених проблем, постає проблема формування цілісного синтетичного філософсько-теоретичного образу живого, який би водночас враховував і специфіку існування людини, її соціокультурне і цивілізаційне буття.
Отже, дослідження аксіологічних орієнтацій постнекласичної біології є актуальним і необхідним для розв’язання проблеми співвідношення науково-теоретичних та ціннісних настанов в формуванні сучасної філософської картини живого.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертація виконувалась в системі досліджень, що проводить кафедра філософії та методології науки філософського факультету в рамках комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України”, НДР № 01БФ041 – 01 “Філософська та політологічна освіта в Україні на перетині тисячоліть”.
Мета і завдання дослідження. Основна мета дисертаційної роботи - дослідити зміну форм реалізації аксіологічних орієнтацій у біологічному дослідженні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ СУЧАСНОГО БІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ (ПОСТНЕКЛАСИЧНИЙ ЕТАП)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок