Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМЦІВ ЗА ПОРУШЕННЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ

ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМЦІВ ЗА ПОРУШЕННЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ

Назва:
ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМЦІВ ЗА ПОРУШЕННЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,72 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЛЕВЧУК Лада Ростиславівна
УДК 346.548
ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМЦІВ
ЗА ПОРУШЕННЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ
Спеціальність 12.00.04 – господарське право,
господарсько-процесуальне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук
Кузьміна Світлана Анатоліївна,
Інститут економіко-правових досліджень
НАН України, старший науковий співробітник
відділу проблем господарського права (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Беляневич Олена Анатоліївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри господарського права (м. Київ)
кандидат юридичних наук
Звєрєва Олена Володимирівна,
Донецький університет економіки та права,
завідуюча кафедрою цивільного права та процесу
(м. Донецьк).
Захист відбудеться "14" лютого 2008 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "11" січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні і соціальні перетворення в нашому суспільстві в значній мірі детермінуються станом та ефективним розвитком споживчого ринку. Тривалий час функціонуванню споживчого ринку не приділялося належної уваги. Це було пов’язано з тим, що домінантою суспільного виробництва виступало матеріальне виробництво. Ринкові перетворення змусили по-новому подивитись на усі стадії суспільного виробництва, в тому числі і на споживання.
Нині в Україні продовжуються реформи ринкової орієнтації. Особливого розвитку набуває торгівля різноманітними промисловими і продовольчими товарами вітчизняного та імпортного виробництва. Досить часто ринок насичується неякісними товарами та послугами, що завдає шкоди всім учасникам споживчого ринку. У випадках скоєння порушень на споживчому ринку з боку суб’єктів господарювання особливою ефективністю відзначаються господарсько-правові засоби. Однак поки що в Україні не завершено створення повноцінного правового механізму, за допомогою якого можливо було б всебічно захистити права добросовісних учасників споживчого ринку, що викликає суттєву потребу в удосконаленні законодавства, яке регулює споживчий ринок, зокрема щодо господарсько-правової відповідальності у випадку випуску на споживчий ринок товару неналежної якості тощо.
І хоча відносини „виробник – споживач” є найпоширенішими в суспільстві, оскільки безпосередніми їх учасниками є фактично все доросле населення України, багато положень інституту захисту прав споживачів та господарсько-правової відповідальності підприємців за порушення на споживчому ринку взагалі ще не мають наукового обґрунтування, а деякі з них потребують удосконалення.
Темі порушень на споживчому ринку, якості товарів та послуг були присвячені дослідження низки вчених, зокрема Л.Б. Вяткіної, А.М. Запорожця, О.В. Звєрєвої, Л.М. Іваненко, Т. Кагал, Т.М. Ковальчука, Е.Д. Корнілова, С.О. Косінова, Д.аЛук’янця, В.Ф. Опришка, Г. Осетинської, Р.М. Ханик-Посполітак, М.С.аЦиганкова та ін. За останні роки було захищено кілька дисертаційних робіт з цієї тематики, серед яких роботи Л.М. Іваненко, Т.Є. Каудирова, Т.Г. Квятковської та деякі інші, проте проблема відповідальності за порушення на споживчому ринку розглядалася у цих роботах переважно крізь призму дослідження загальних питань цивільного права.
Актуальність обраного напрямку дослідження підтверджується і тим, що науково-теоретична розробка питань захисту споживчого ринку взагалі в теорії господарського права досліджена частково, тоді як саме господарсько-правова відповідальність за порушення на споживчому ринку є найдієвішою, оскільки господарські санкції застосовуються безпосередньо до правопорушника – суб’єкта господарської діяльності і здатні шляхом впливу на його професійну діяльність ефективно виконувати превентивну та штрафну (карну) функції, що сприятиме дотриманню прав споживачів з боку таких суб’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМЦІВ ЗА ПОРУШЕННЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок