Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТУРИЗМ ЯК ЧИННИК ГУМАНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН МІЖ НАРОДАМИ

ТУРИЗМ ЯК ЧИННИК ГУМАНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН МІЖ НАРОДАМИ

Назва:
ТУРИЗМ ЯК ЧИННИК ГУМАНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН МІЖ НАРОДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СЛОБОДЕНЮК Ельвіра Василівна
УДК: 316.472.4+379.85
ТУРИЗМ ЯК ЧИННИК ГУМАНІЗАЦІЇ
ВІДНОСИН МІЖ НАРОДАМИ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському університеті туризму, економіки і права
Міністерства освіти і науки України (кафедра філософії і соціальних наук)
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Науменко Геннадій Пилипович,
Інститут туризму Федерації профспілок України,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Розова Тамара Вікторівна,
Національний інститут стратегічних
досліджень при Президенті України,
головний консультант
кандидат філософських наук, доцент
Бойченко Михайло Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри філософії
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться 23 січня 2004 р. о 1400 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 18 грудня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Ситниченко Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з найсуттєвіших тенденцій світового розвитку другої половини ХХ – початку ХХІ століть стало глобальне розширення сфери туризму, яка характеризується тимчасовим і добровільним переміщенням (входженням, “зануренням”) масових людських потоків в інше географічне, природне та соціокультурне середовище з метою здійснення подорожі (мандрівки). Це зумовлено інтенсивним збагаченням спектра вітальних, культурних і духовних потреб сучасної людини, поглибленням багатоаспектної взаємодії соціумів, універсалізацією та глобалізацією системи економічних, політичних, культурних і комунікативних зв’язків, а також розвитком засобів комунікації.
Водночас такі масові подорожі людей в інше соціокультурне середовище прискорюють процеси економічної та культурної взаємодії соціумів, інтенсифікують щільність міжкультурної комунікації.
Лише безпосередній живий контакт індивідів, які представляють різні регіони, країни та континенти планети (або віддалені один від одного регіони однієї країни), може створити ситуацію екзистенційного взаєморозуміння, емпатії, довіри, солідарності. Масовість таких безпосередніх контактів і забезпечує туризм, водночас гуманізуючи безособові висококультурні або навіть конфронтаційні економічні, політичні, міжетнічні зв’язки. За наявності багатьох глобалізаційних факторів, що посилюють економічну, політичну, міжцивілізаційну напруженість у сучасному світі, туризм відноситься до таких чинників, котрі мають значний потенціал для гуманізації відносин між індивідами, соціумами, народами, країнами та групами країн. Створюючи нові робочі місця, розвиваючи не тільки об’єкти рекреаційної індустрії, але й суміжні з нею галузі, сприяючи охороні природних, історико-культурних пам'яток, а також взаємопроникненню культур, взаєморозумінню та толерантності між представниками різних соціумів, самовдосконаленню та самореалізації особистостей, встановленню людиномірних довірливих відносин, туризм виконує на планеті не лише рекреаційну, але і важливу гуманізуючу й інтегруючу функцію, формуючи певні фундаментальні засади глобальної солідарності. Адже саме на засадах високого ступеня солідарності та координації узгоджених дій світове співтовариство зможе подолати комплекс глобальних загроз, котрі зумовлюють проблемність виживання самого людства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТУРИЗМ ЯК ЧИННИК ГУМАНІЗАЦІЇ ВІДНОСИН МІЖ НАРОДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок