Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування і виконання місцевих бюджетів в регіонах з обмеженими фінансовими ресурсами

формування і виконання місцевих бюджетів в регіонах з обмеженими фінансовими ресурсами

Назва:
формування і виконання місцевих бюджетів в регіонах з обмеженими фінансовими ресурсами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
КОВАЛЕВИЧ ДАРІЯ АДАМІВНА
УДК 336.14:352
формування і виконання місцевих бюджетів
в регіонах з обмеженими фінансовими ресурсами
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Тимченко Олена Миколаївна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович,
ректор Української державної
фінансової академії

кандидат економічних наук, доцент
Кульчицький Мирослав Іванович,
Львівський національний університет ім. І. Франка,
доцент кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту.
Провідна установа:  Одеський державний економічний університет, кафедра фінансів, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться “2” липня 2004 року о 1400 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради К .082.03 Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 1219.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “1” червня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент М.П. Шаварина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішне розв’язання проблеми реформування економіки України значною мірою залежить від стійкого фінансового забезпечення. Успіх фінансової стабілізації досягається чітким збалансуванням централізованих ресурсів для зосередження їх на пріоритетних ділянках економічного і соціального розвитку національної економіки та задоволення суспільних потреб населення.
Однією з ключових проблем сучасного розвитку національної економіки є обмеженість фінансових ресурсів. Її розв’язання вимагає не тільки визначеної державної діяльності в підтриманні збалансованості місцевих бюджетів, але й відповідної взаємозалежності між доходами та видатками, оскільки обмеженість фінансових ресурсів звужує економічну базу функціонування бюджетної системи держави, зокрема її складової ланки – місцевих бюджетів.
Актуальність наукової розробки даної теми для національної економіки сьогодні обумовлена глобальними тенденціями в розвитку місцевих фінансів, що посилюються дією взаємопов’язаних між собою фінансових явищ, у зв’язку з чим соціально-економічні процеси формування багатоукладної української економіки зумовили нові суспільні потреби, які через низький рівень отримання доходів населення потребують додаткового фінансового забезпечення.
Предметом нашого дослідження є не тільки формування і виконання місцевих бюджетів, а й пошук нових джерел дохідної частини місцевих бюджетів, що суттєво впливає на розв’язання проблем при виконанні органами державної влади своїх функцій, зокрема соціальної. На сьогодні вітчизняна практика формування і виконання місцевих бюджетів підлягає вдосконаленню і в перспективі повинна зайняти одне із чільних місць в національній бюджетній системі.
Проблемною залишається чинна неузгодженість між собою законодавчо-нормативних актів щодо функціонування місцевих бюджетів, яка посилюється низьким рівнем економічних можливостей адміністративно-територіальної одиниці і високим рівнем показників фінансового вирівнювання.
Крім того, існування впродовж тривалого періоду централізації різних гілок державної влади привело до послаблення функцій місцевих органів влади щодо формування і виконання місцевих бюджетів. На сучасному етапі на місцях недостатньо науково обґрунтована фінансова політика в сфері дохідної частини місцевих бюджетів та цільового використання бюджетних коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: формування і виконання місцевих бюджетів в регіонах з обмеженими фінансовими ресурсами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок