Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ХВИЛЬ НА МЕЖІ МАГНІТОАКТИВНОЇ ПЛАЗМИ З МЕТАЛОМ

НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ХВИЛЬ НА МЕЖІ МАГНІТОАКТИВНОЇ ПЛАЗМИ З МЕТАЛОМ

Назва:
НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ХВИЛЬ НА МЕЖІ МАГНІТОАКТИВНОЇ ПЛАЗМИ З МЕТАЛОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,71 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
АКІМОВ Юрій Олександрович
УДК 533.951
 
НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ХВИЛЬ НА МЕЖІ МАГНІТОАКТИВНОЇ ПЛАЗМИ З МЕТАЛОМ
01.04.08 – фізика плазми
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
 
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Азарєнков Микола Олексійович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, директор Інституту високих технологій, декан фізико-технічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Ханкіна Світлана Ісааківна, Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Сотніков Геннадій Васильович, Інститут плазмової електроніки та нових методів прискорення Національного наукового центру „Харківський фізико-технічний інститут”, начальник лабораторії.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, відділ теорії та моделювання плазмових процесів, м. Київ.
Захист відбудеться “13“ травня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова 31, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “11” квітня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради С.О. Письменецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисертаційна робота присвячена вивченню електродинамічних властивостей та фізичних механізмів збудження потенціальних поверхневих хвиль (ПХ), що розповсюджуються вздовж плоскої межі магнітоактивної плазми скінченного тиску з металом поперек зовнішнього сталого магнітного поля, спрямованого перпендикулярно до межі розподілу середовищ.
Вивчення властивостей ПХ є актуальною задачею фізики плазми, оскільки розповсюдження саме ПХ у плазмі газового розряду активно використовується в сучасних плазмових технологіях. Крім того, збудження ПХ широко використовується в плазмовій та напівпровідниковій електроніці для генерації електромагнітного випромінювання, а також для дослідження та діагностики властивостей твердотільної плазми.
Дослідження ПХ важливі також і для керованого термоядерного синтезу (КТС), оскільки значна частина енергії, що вводиться в плазму для її нагрівання, може витрачатися на збудження ПХ. Це негативно позначається на нагріванні центральної частини плазми в установках КТС, а також може бути причиною небажаного нагрівання периферії плазми і, як наслідок цього, призводити до підсилення взаємодії частинок плазми з конструктивним матеріалом пристроїв.
Крім того, у ряді важливих випадків ПХ можуть призводити до зривів різних технологічних процесів при плазмовій обробці металевих поверхонь.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, представленні в дисертаційній роботі, були проведені відповідно до державних науково-дослідних програм, які виконувалися і виконуються на даний час на кафедрі загальної і прикладної фізики Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна: ''Дослідження властивостей поверхневих хвиль з метою створення фізичних засад плазмових технологій'' (номер держреєстрації 0100U003295) та ''Створення теорії газового розряду, що підтримується поверхневими хвилями та пучками заряджених частинок'' (номер держреєстрації 0103U004207). Рівень участі здобувача в темах – виконавець. Частина досліджень пов’язана з виконанням проекту Науково-Технологічного Центру в Україні – Проект № 1112 ''Мікрохвильові розряди на поверхневих хвилях і розробка обладнання та технологій для обробки матеріалів''.
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНА ТЕОРІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ХВИЛЬ НА МЕЖІ МАГНІТОАКТИВНОЇ ПЛАЗМИ З МЕТАЛОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок